Geri Dön

E-Okul’a nasıl giriş yapılır?

Veliler e-Okul’a giriş yaparak öğrenci hakkında sınav notları, devamsızlık bilgisi gibi öğrencinin okul durumuyla ilgili tüm bilgilere erişim sağlayabiliyor. E-Okul’a giriş yaparak öğrencinin güncel sınav sonuçlarından geçmiş yıllardaki karne bilgilerine kadar birçok bilgiye ulaşabiliyorsunuz. E-Okul’a giriş web ve mobil uygulama üzerinden sağlanabiliyor. Yazının devamını okuyarak e-Okul’a yani Veli Bilgilendirme Sistemine giriş yapmayı rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

E-Okul’a nasıl giriş yapılır?

e-Okul web sitesine giriş yapmak

İnternet tarayıcınıza Milli Eğitim Bakanlığı’nın hazırladığı eokulyd.meb.gov.tr web adresini yazarak bilgisayarınızdan e-Okul’a giriş yapınız. Karşımıza çıkan Veli Bilgilendirme Sistemi ekranının sol tarafından öğretmenler için giriş alanı bulunuyor. Öğrenci velileri için ise sağ tarafta bulunan giriş ekranını kullanmalısınız. İlk istenilen bilgi bir güvenlik doğrulaması için, resimde gördüğünüz rakamları alttaki kutucuğa girdikten sonra diğer adıma geçebilirsiniz. Bir sonraki adımda bilgilerine ulaşmak istediğiniz öğrencinin T.C kimlik numarası istenmektedir. T.C kimlik numarasının ardından öğrencinin okul numarasını girip “giriş” butonuna basarak son adıma geçebilirsiniz. Son adım bazı güvenlik sorularından oluşuyor. Burada size sorulan öğrencinin kimlik bilgileri, doğum yeri, fotoğrafı, okuduğu şube, doğum tarihi gibi sorulara doğru cevap vererek e-Okul’a giriş yapabilirsiniz.

Mobil cihazlardan e-Okul’a giriş yapmak

e-Okul’u mobil uygulama olarak Android ve iOS cihazlarınızda kullanabiliyorsunuz. Veliler mobil e-Okul’a giriş yaparak not, devamsızlık, ders programı, sınav tarihleri ve proje notları hakkında bilgiye sahip olabiliyorlar.

Android bir cihazdan e-Okul’a giriş

Android cihazınızın içerisindeki Google Play Store uygulamasına girip arama kısmına MEB E-OKUL VBS yazarak uygulamayı ücretsiz indirebilirsiniz. İndirdiğiniz e-Okul uygulamasını açtığınızda karşınıza öğrenci ekle-sil butonu çıkıyor. Bu butona tıklayarak öğrencinin profilini ekleyebilirsiniz. Öncelikle e-Okul’a giriş yapabilmek için öğrencinin T.C kimlik numarası ve okul numarasını girmeniz gerekiyor. İkinci aşamada aile sıra ve cilt no veya T.C. kimlik kartının seri no seçeneklerinden birini seçip doldurmanız halinde giriş yapabiliyorsunuz. Bu bilgilere T.C nüfus cüzdanınız/kimlik kartınız üzerinden ulaşabilirsiniz. Son olarak bir güvenlik aşaması karşınıza çıkıyor. Bu aşamada öğrencinin kimlik bilgileri, doğum yeri, fotoğrafı, okuduğu şube, doğum tarihi gibi soruları yanıtlayarak sisteme erişebiliyorsunuz.

E-Okul’a nasıl giriş yapılır

iOS işletimli bir cihazdan e-Okul’a giriş

Apple marka cihazınızın içerisindeki App Store uygulamasına girerek arama kısmına MEB E-OKUL VBS yazdığınızda uygulamayı ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz. Uygulamayı indirdikten sonra karşımıza çıkan ilk ekrandan öğrenci ekle-sil kısmını seçerek bir öğrenci için giriş yapabiliyorsunuz. Öğrencinin T.C kimlik numarası ve okul numarasını girdikten sonra Aile Sıra/Cilt No ya da T.C. kimlik kartı seri no seçeneklerinden birine dokunarak istenilen bilgileri girmeniz halinde son güvenlik aşamasına geçebiliyorsunuz. Son aşamada sizden öğrencinin kimlik bilgileri, doğum yeri, fotoğrafı, okuduğu şube, doğum tarihi gibi bilgilere yanıt vermeniz bekleniyor. Bu adımdan sonra e-Okul’a giriş yaparak öğrenci hakkında bilgilere ulaşabiliyorsunuz.

Türkiye bu olayı konuşuyor! Kadıköy'deki bakıcı dehşetinde abla konuştu'Kadıköy’de yaşlı kadına bakıcı şiddeti' Türkiye'nin gündemine oturdu. Gelen son dakika haberine göre; bakıcının yaşlı kadına uyguladığı fiziksel şiddet sonrası 87 yaşındaki ablası ve komşusundan flaş açıklamalar geldi. İşte Türkiye'nin konuştuğu olayla ilgili yeni detaylar...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet