Geri Dön
Gündeme-Okul giriş nasıl yapılır? e- okul takdir-teşekkür hesaplama

e-Okul giriş nasıl yapılır? e- okul takdir-teşekkür hesaplama

Binlerce öğrenci ve veli için büyük kolaylık sağlayan e-okul sistemi 2007 yılından bu yana sanal ortam üzerinden hizmet vermeye devam ediyor. e-okul üzerinden öğrenci ve veliler günün her saatinde internet üzerinden kullanıcı bilgilerini kullanarak not durumu, devamsızlık durumları vb gibi bilgilere kolaylıkla erişebiliyor. Peki e-okul takdir-teşekkür hesaplama işlemi nasıl yapılır?

e-Okul giriş nasıl yapılır? e- okul takdir-teşekkür hesaplama

E-okul sistemi üzerinden öğrenciler günün her saatinde yazılı sınav sonuçlarına, sözlü notlarına, devamsızlık durumlarına bakabiliyor. Aynı zamanda öğrencinin TC kimlik numarası ve okul şifresi ile velilerde e-okul üzerinden bu bilgilere kolaylıkla uğraşabiliyor. Okulların kapanmasına kısa bir süre kala binlerce öğrenci şimdilerde takdir-teşekkür hesaplama işlemlerini e-okul üzerinden yapabiliyor. Peki e-okul takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır?

E-OKUL GİRİŞ NASIL YAPILIR?

E-okul giriş için öğrenciler kullanıcı adlarını ve şifrelerini girdikten sonra birçok bilgiye bu platform üzerinden erişebiliyor. Aynı zamanda e-okul üzerinden velilerde TC kimlik numarası ve öğrenci okul numarasını girerek bu bilgilere internet üzerinden kolaylıkla ulaşabiliyor.

E-OKUL İLE TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA

E-Okul üzerinden takdir-teşekkür hesaplama yapılabilir. Hesaplama sonucunda öğrenciler dönem sonunda hangi belgeyi alacağını öğrenebilir. Takdir-teşekkür hesaplama işleminin yapılabilmesi için, öğretmenlerin öğrencilere ait tüm ders notlarını E-Okula yüklemiş olması gerekir. Ders notlarının tamamı yüklendikten sonra, yıl sonu başarı puanına dikkat edilir. Yıl sonu başarı puanı, öğrencilerin hangi belgeyi alacağını belirler. Dönem sonunda yıl sonu başarı puanı; 70,00 - 84,99 puan aralığında olanlar teşekkür belgesi, 85,00 - 100 puan aralığında olanlar da takdir belgesi alırlar.

E-OKUL GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-10 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet