Geri Dön

E-Okul öğrenci giriş işlemi! (e Okul VBS not sorgulama ekranı)

Okulların kapanmasına kısa bir süre kala milyonlarca öğrencinin merakla beklediği sınav notları E-Okul VBS sistemi üzerinden takip ediliyor. E-okul öğrenci girişi, TC kimlik numarası ve okul numarası ile yapılıyor. Peki E OkulVBS sistemi üzerinden öğrenci notları nasıl ulaşılır?

E-Okul öğrenci giriş işlemi! (e Okul VBS not sorgulama ekranı)

E-okul öğrenci girişi sayesinde öğrenciler notlarını kolaylıkla öğrenebiliyor. 2017 yılı itibariyle okulların kapanmasına sayılı günler kala sınavlar tamamlanıyor. Öğretmenlerin düzenlediği yazılı sınav sonuçları e-okul üzerinden açıklandı. Öğrenci T.C. Kimlik No ve Öğrenci Okul No kutucuklarına doğru bilgileri girdikten sonra e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yapabilirler.

E OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞİ İÇİN TIKLAYIN

E-Okul sistemi’ne nasıl giriş yapılır?

Okula giden çocukları ile ilgili hem en güncel bilgileri alabildiği, hem de geçmiş yıllardaki tüm verileri görüntüleyebildiği E-okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş, https://e-okul.meb.gov.tr/ adresinden yapılıyor. Site, birçok güvenlik sorusu ve güvenlik resmi ile çalıştığından, girmemesi gereken kişilerin istese de giremeyeceği bir sisteme sahip. Siteye giriş yaptıktan hemen sonra, bir güvenlik resmi ile beraber bir güvenlik kodunu da girmeniz gerekiyor. Bu güvenlik kodu, bazen çok karmaşık olabiliyor, veya görmekte güçlük çeken insanlar için geçmesi zor bir adım haline gelebiliyor. Bu işlemden sonra, karşınıza çıkabilecek başka doğrulama işlemleri ile karşılaşıp bunları da geçmiş olmanız gerekiyor. Bütün bu işlemlerin ardından, T.C. Kimlik Numarası, eğer öğrencinizin T.C. kimlik numarası yoksa e-okula giriş için verilen geçici bir numara ile birlikte, Veli uyruğu ve veli T.C. kimlik numarası gibi alanları da doldurduktan sonra E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapabiliyorsunuz.

E-Okul uygulaması, Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından 2007 yılında başlatılmıştı. Hizmete başladığı ilk zamanlarda bazı eksikleri ve eleştirileri olsa da, 2007 yılından önceki döneme göre idari işlerde ve öğretmen veli ilişkilerinde yeni bir çağ başlattı e-okul uygulamaları. E-okul uygulamaları sayesinde, veli ve öğretmen arasındaki kopuk ilişki daha sağlam bir hale getirilmiş ve öğrencinin, eğitim öğretim hayatındaki kontrolü artırılmıştır. Devamsızlık bilgilerinin bile an be an güncellendiği sistem, hem veliye hem de öğrenciye, takibi daha kolay bir eğitim öğretim hayatı hazırlamıştır.

E-okul sistemi, tüm devlet ve özel okullarda, anaokullarında, ortaöğretim kurumlarında, özel eğitim kurumlarında kullanılan bir sistemdir. Öğrenciye ve veliye eğitim öğretim süreçlerini daha yakından takip edebilme imkanı tanıyan e-okul veli bilgilendirme sisteminde, okulların idari yönetimleri, öğrencilerin başarı grafiklerini, davranışlarını sistem üzerinden kolayca takip edebilirken, öğrenciler okuldaki başarı durumunu ve sınav notlarını rahatça öğrenebilir.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden, yılsonu başarı notu, şube başarı ortalaması, nakil işlemleri, ders programları, sınav tarihleri, devamsızlık ve not bilgileri, takdir teşekkür hesaplaması gibi eğitim öğretim hayatında takip edilmesi gereken her bilgiyi içerir. Bütün bunların yanında, E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile TEOG DYP-B gibi yapılan ortak sınavlar ile ilgili sınav giriş yeri ve sınav sonucu gibi bilgileri de edinebilirsiniz.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nde, Takdir ve Teşekkür Hesabı Nasıl Yapılıyor?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nde, okullarda karnelerin verileceği tarihten yaklaşık bir veya iki hafta önce, sistem takdir ve teşekkür hesaplama yapılan linkleri aktif hale getiriyor. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ni okullarda karneler dağıtılmadan bir veya iki hafta önce, bazı aralıklarla ziyaret ederseniz, sistemde takdir ve teşekkür hesaplamasının aktive edildiğini görebilir, böylece sistem üzerinden takdir ve teşekkür belgesi alıp alamayacağınızı görebilirsiniz.

1,5 yaşındaki kızıyla eşinin üzerine kaynar su döktü! Serbest bırakıldıTürkiye kaynar su vahşetiyle sarsıldı. Konya'da otomobil tamircisi olarak çalışan Ali A. (28) iddiaya göre sabah kahvaltı yapması için kendisini uyandıran 5 yıllık eşi Rukiye A. (23) ile 1.5 yaşındaki kızı Eylül'ü, üzerlerine sıcak su dökerek haşladı. Olayın ardından gözaltına alınan Ali A., adli kontrolle serbest bırakıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet