Geri Dön
GündemE-Okul öğrenci girişi nasıl yapılır?

E-Okul öğrenci girişi nasıl yapılır?

E-Okul hizmeti ile veliler ve öğrenciler; sınav notları, devamsızlık, takdir, teşekkür, sınıf not ortalaması gibi bilgilere kolaylıkla ulaşabiliyor. Peki E-Okul VBS girişi ve E-Okul not sorgulama nasıl yapılır?

E-Okul öğrenci girişi nasıl yapılır?

E-Okul ile öğrenciler ve veliler notları kontrol edebilirler. E-Okul ile devamsızlık bilgisi, not bilgisi, öğrencinin aldığı belgeler sorgulanabilir. Bu bilgiler dışında; şube not ortalaması ile öğrencinin sınıfta genel durumu hakkında da bilgi edinilebilir.

E-OKUL VBS GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

E-Okul giriş için iki seçenek bulunur. Bu seçenekler; E-Okul yönetim bilgi sistemi ve E-Okul veli bilgilendirme sistemidir. Veli bilgilendirme sisteminden, öğrenciler ve veliler öğrenci okul numarası, T.C. kimlik numarası ile giriş yapabilirler. Yönetim bilgi sisteminden ise öğretmenler, okul tarafından kendilerine verilen şifreyi kullanarak giriş işlemi gerçekleştirebilirler.

E-OKUL İLE HANGİ BİLGİLERE ULAŞILABİLİR?

Not bilgisi; Öğrencinin aldığı notlar, öğretmenler tarafından E-Okul’a yüklendikten sonra görünür hale gelir. Haftalık ders programı; hangi günlerde hangi derslerin olduğu görülebilir, ders saatlerine ulaşılabilir. Sınav tarihleri; sınav takviminin ilan edilmesinin ardından, E-Okul’dan sınav tarihleri görülebilir. Devamsızlık bilgisi; hangi günlerde okula gidildiği hangi günlerde gidilmediği görülebilir.

Bunlara dışında; okunan kitaplar, dönem içerisinde alınan belgeler, diploma puanı, pansiyon zaman çizelgesi, pansiyon yemek menüsü, pansiyon izin bilgisi ve pansiyon devamsızlık bilgisine de ulaşılabilir.

E-OKUL İLE TAKDİR-TEŞEKKÜR BELGESİ HESAPLAMA

E-Okul üzerinden takdir-teşekkür hesaplama yapılabilir. Hesaplama sonucunda öğrenciler dönem sonunda hangi belgeyi alacağını öğrenebilir. Takdir-teşekkür hesaplama işleminin yapılabilmesi için, öğretmenlerin öğrencilere ait tüm ders notlarını E-Okula yüklemiş olması gerekir. Ders notlarının tamamı yüklendikten sonra, yıl sonu başarı puanına dikkat edilir. Yıl sonu başarı puanı, öğrencilerin hangi belgeyi alacağını belirler. Dönem sonunda yıl sonu başarı puanı; 70,00 - 84,99 puan aralığında olanlar teşekkür belgesi, 85,00 - 100 puan aralığında olanlar da takdir belgesi alırlar.