Geri Dön

E-Okul öğrenci girişi (Takdir Teşekkür hesaplama)

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından erişime sunulan e-okul sayesinde öğrenci ve veliler ders ve karne notlarına kolaylıkla ulaşabiliyorlar. Bugün yarıyıl tatiline girecek olan öğrenciler e-okul sistemine öğrenci girişi yaparak karne notlarını sorgulayabilirler.

E-Okul öğrenci girişi (Takdir Teşekkür hesaplama)

20 Ocak 2017 tarihinde başlayacak olan 15 tatil öncesi milyonlarca öğrenciyi karne heyecanı yaşayacak. 20 Ocak'ta başlayacak olan 15 tatil 6 Şubat'da sona erecek. Öğrenciler E-Okul sistemi sayesinde sisteme girip karne notlarını rahatlıkla sorgulayabiliyor. Ayrıca EBA üzerinden Takdir Teşekkür hesaplama gibi işlemlere kolaylıkla ulaşılabiliyor. E-Okul VBS sayesinde veliler'de öğrencilerinini başarı durumlarını internet üzerinden sorgulama şansını elde ediyor. Veliler aynı zaman E-Okul VBS giriş ile adayların devamsızlık durumu gibi bilgilere de kolaylıkla ulaşmasını sağlıyor.

E-OKUL GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

E-Okul Sistemi Üzerinden Öğrenilebilen Bilgiler

E-Okul sistemi, öğrencinin kayıt tarihinden mezuniyet tarihine kadar var olan bütün bilgilerini kayıt altında tutarak erişime açık bir şekilde kaydeder.

E-Okul sistemi sayesinde öğrenilebilen bilgilerin başında, okulla ilgili devamsızlık bilgileri, haftalık ders programları, TEOG ile ilgili tercih sonuçları ve açıklanan TEOG sonuçları, tüm yazılı ve sözlü yapılacak sınavların tarihleri, proje ödevleri bilgilendirmeleri, öğrencinin güncel devamsızlık bilgileri, takdir belgesi, teşekkür belgesi ve onur belgesi gibi belge işlemleri ile karne notu hesaplama gibi araçlar gelir.

E-okul sisteminde kayıtlı olan 1. Ve 2. Yazılı sonuçlarınızı toplayıp ikiye böldükten sonra, derse ait ortalama notu elde etmiş olacaksınız. Tüm derslerin ortalaması sınav sayısı ile bulunduktan sonra, ortalama notların hepsi toplanır ve o dönem alınan toplam ders sayısına bölünür, elde edilecek sonuç karne notudur. Hesaplanan ve ortaya çıkan sonucun 80 ile 85 arasında olması durumunda, öğrenci teşekkür belgesi almaya hak kazanır. Sonuç 85’ten fazla ise öğrenci takdir belgesi almaya hak kazanır. Bu puan aralıklarını sağlayamayan öğrenci ise iki belgeyi de almaya hak kazanamaz.

E-okul’a yapılan yönetici girişi sayesinde ise, öğrencilerin başarı grafikleri her dönem izlenebilir. Öğrencilerin bütün davranış bilgileri de öğrencilerin notları ile birlikte girilebilir. Öğrencilerin kayıt yenileme, kayıt yapma ve kayıt silme işlemleri de e-okul üzerinden yapılır. Nakil gibi işlemler de yine e-okul sistemi üzerinden takip edilebilir.

Tenekede yaktıkları kömür hayatlarına mal olduŞanlıurfa’da bir evde yaşları 18 ile 19 olan iki gencin cesedi bulundu. Evde yapılan incelemede ilk belirlemelere göre gençlerin ısınmak için tenekenin içerisinde yaktıkları kömürden çıkan karbonmonoksit gazından zehirlendikleri belirlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet