Geri Dön
GündemE-okul takdir teşekkür belgesi sorgulama | E okul giriş

E-okul takdir teşekkür belgesi sorgulama | E okul giriş

Bitmiş ve bitmeye yüz tutan sınavların ardından öğrencilerin takdir belgesi mi, teşekkür belgesi mi alacağı birçok veli tarafından merak konusu. Öğrencisinin ne belge alacağını merak eden veliler E-okul sistemine koştu. Birçok veli de nasıl sorgulandığını bilmediği için araştırmalara başladı. Peki E-okul sisteminden öğrencilerin takdir teşekkür hesaplamaları nasıl yapılır ve sorgulanır?

E-okul takdir teşekkür belgesi sorgulama | E okul giriş

E-okul sistemine giriş

E-okul sistemine giriş yapabilmek için öğrencinin T.C kimlik numarasına ve öğrenci numarasına ihtiyaç duyulmaktadır. Site girişi için bu iki aşama yeterlidir. Daha sonra internete erişimi olan bir cihazdan e-okul internet sitesine giriş yaparak gereken yerlere bu bilgileri doğru girmeniz yetecektir. Bilgileri doğru girmeniz sonucunda sistem içerisine giriş yapmış olacaksınız. Burada öğrencinize dair birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

E-Okul not sorgulama

E-okul sistemi üzerinde yapılan işlemlerden biriside not sorgulama işlemidir. Bunun için veliler öncelikle öğrencinin bilgileriyle birlikte sisteme giriş yaparlar. E-okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yaptıktan sonra sol tarafta yer alan menüden "Not Bilgisi" seçeneğine tıklamaları gerekmektedir. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra karşılarına öğrencilerinin şu ana kadar girdiği sınavların not bilgileri çıkacaktır. Buradan istedikleri sınav sonucuna bakabilirler. Buradan bakacakları sınav notları da öğretmenlerin girmiş olduğu notlar dahilindedir. Henüz girilmemiş olan veya açıklanmamış olan notları sistem üzerinden göremezsiniz.

E-Okul sisteminde takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır ?

Öğrencilerin notlarını öğrenen veliler bu notlar sonucunda öğrencilerinin hangi belgeyi alacağını da merak etmektedir. Öğrencilerin takdir- teşekkür hesaplaması E-okul üzerinden de yapılabilmektedir. Takdir- teşekkür hesaplamasının yapılabilmesi için, öğrencinin dönem içerisinde girdiği bütün sınavların notlarının öğretmenleri tarafından E-okul sistemine girilmiş olması gerekmektedir. Sisteme bütün not girişleri yapıldıktan sonra yıl sonu başarı puanı dikkate alınmaktadır. Öğrencinin almış olduğu yıl sonu başarı puanı, o sene hangi belgeyi yani takdir belgesini mi yoksa teşekkür belgesini mi alacağını belirliyor.

Öğrencinin yıl sonunda başarı puanı;

- 70,00 - 84,99 puan aralığında yer alıyorsa öğrenci, teşekkür belgesi

- 85,00 – 100 puan aralığında yer alıyorsa öğrenci takdir belgesi almaya hak kazanıyor.

E-OKUL GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ!