Geri Dön
GündemE-okul takdir teşekkür hesaplama işlemi nasıl yapılır?

E-okul takdir teşekkür hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır ve öğrenciler ya da veliler bu hesaplamaları yaparken nelere dikkat etmesi gerekir? MEB 2017/2018 Eğitim Öğretim yılının sonuna yaklaşırken takdir teşekkür belgesi hesaplama puanlamaları nasıl yapılır konusunda öğrenci ve velileri bilgilendirecek detaylı bilgilendirmelerde bulundu.

E-okul takdir teşekkür hesaplama işlemi nasıl yapılır?

E-okul takdir-teşekkür hesaplaması nasıl yapılır?

2017/2018 eğitim öğretim yılının sonunun yaklaşması ile birlikte öğrenci ve velileri yıl sonunda takdir ve teşekkür nasıl hesaplanır, nasıl alınır bolca yapılan bir tartışma hâlini aldı. E-okul sistemine öğrenci giriş bilgileriniz ile giriş yaparak yıl sonuna doğru takdir ve teşekkür nasıl alabilirsiniz sorusunun cevabını kolayca hesaplama robotu ile öğrenebilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hesaplama robotu ile veli ve öğrenciler için hesaplama yapmak daha kolay hale getirildi. Böylece yıl sonu sürprizlerine mağruz kalınmayacak ve öğrenci psikolojisi daha çok desteklenecektir.

E-okul takdir teşekkür hesaplama nasıl çalışıyor?

Yıl sonunun yaklaşması ile birlikte e-okul takdir teşekkür hesaplama işlemini yapmak için öğrenci ve veliler tarafından sistem daha yaygın kullanılmaya başlandı. Peki, sistem nasıl çalışıyor? Öğrencilerin sınavlarda almış oldukları puanlar düzenli olarak ilgili öğretmenler tarafından e-okul sistemine girilmektedir. Notlar girildikten sonra, yıl sonu başarı puanından ortalamaları çıkarılarak öğrencinin yıl sonu başarı puanı elde edilir. Bu puan eğer 85,00 ile 100 puan arasında ise takdir, 70,00 ile 84,99 puan arasında olursa da teşekkür alınır. Sistem tamamen onlinedır. Puan ortalamalarına göre öğrencinin yıl sonunda puan ortalaması kolayca belirlenmekte ve işlem hatalarına engel olmaktadır.

E-okul takdir teşekkür hesaplama ücretli mi?

Son dönemlerde birçok özelliğin sanal dünyaya taşındığı bu dönemde öğrenciler ve veliler için ders notları online sisteme kayıt ediliyor. Tüm notların öğretmenler tarafından sisteme kayıt edilmesi ile elde edilen bu verileri kullanmak isteyen öğrenci ve veliler bu bilgilere hiçbir ücret ödemeden ulaşabilirler. Sadece sisteme giriş için öğrenci bilgilerinin olması yeterlidir. Bu sistemden yalnızca notlar görüntülenmekle kalmaz aynı zamanda devamsızlık bilgisi gibi verilere de kolayca ulaşılabilir.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Sahte aşı kartı skandalında flaş detay! Tutuklanan iki hemşire anlattıİstanbul'da sahte aşı kartı operasyonunda 3 hemşire tutuklanmıştı. Tutuklanan iki hemşirenin ifadeleri ortaya çıktı. Hemşireler ifadesinde, "Biz usulsüzlük yapmadık ama yapıldığını biliyorduk. Sistemler incelensin." ifadelerini kullandı. CNN TÜRK muhabiri Ceylan Sever detayları canlı yayında anlattı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner