Geri Dön

E-okul uygulaması üzerinden öğrenciye ait hangi bilgilere ulaşabilirim?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) portalı oldukça yoğun ilgi görüyor. 2016-2017 eğitim öğretim yılında da veliler çocuklarının okul durumu takibi için e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ni kullanmayı tercih ediyor. MEB e-Okul VBS portalından not bilgisi ve devamsızlık bilgisi öğrenilebiliyor.

E-okul uygulaması üzerinden öğrenciye ait hangi bilgilere ulaşabilirim?

Her geçen gün hızla gelişmekte olan modern yüzyıl teknolojilerinin dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’de de eğitim hizmetleri alanında son derece etkin ve yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanması ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından internet ortmaı üzerinde çok çeşitli dijital hizmet uygulamalarının öğrencilerin ve velilerin hizmetine sunulmaya başlamasına neden oluyor. Özellikle de her geçen gün hızla gelişmekte olan modern yüzyıl teknolojileri çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından elektronik platform üzerinde hizmete açılmış olan online eğitim uygulamaları ile birlikte çok daha çağdaş ve çok daha modern kamu hizmetlerinin sunulabilmesinin mümkün olması sağlanıyor. BU çerçevede de elektronik platform üzerinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile birlikte öğrenciler son derece pratik ve kolay bir şekilde eğitim bilgilerine ulaşabilme şansına sahip olabiliyor.

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

Günümüz modern yüzyıl teknolojileri Türk eğitim sistemi içerisinde son yıllarda oldukça etkin ve aktif bir şekilde kullanmakta olan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından elektronik platform üzerinde oluşturulmuş olan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi her eğitim öğretim yılı içerisinde hem öğrenciler hem de veliler tarafından son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor. Özellikle de her geçen gün büyük bir hız ile gelişmekte olan 21.yüzyıl teknolojileri sayesinde yaşamının her alanında internet ortamına erişim gerçekleştirebilme şansına sahip olabilen vatandaşlar internet üzerinde yer alan dijital hizmet uygulamalarından yararlanarak sadece dakikalar içerisinde çocuklarının okul durumuna ilişkin olarak ayrıntılı bilgileri alabilme şansına sahip olabiliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından elektronik platform üzerinde hizmete açılmış olan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) özellikle Türk eğitim sistemi içerisinde yer alan her bir ilköğretim ve ortaöğretim eğitim kademesindeki öğrencinin, her bir öğrencilik bilgisini ve güncel eğitim durumu bilgisini öğrenebiliyor. Veliler internet üzerinde yer alan bu sanal eğitim bilgilendirme uygulaması sayesinde güncel eğitim verilerini modern yüzyıl şartları çerçevesinde son derece pratik ve kolay bir şekilde öğrenebilme şansına sahip olabilmeleri sağlanıyor. Elektronik platform üzerinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi tüm veliler tarafından haftanın her günü 24 saat kesintisiz olarak kullanılabiliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet ortamı üzerinde yer alan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden veliler, çocuklarının öğrencilik bilgilerinin yanı sıra güncel not bilgisi, devamsızlık bilgisi, sınav tarihleri, sınav sonuçları, TEOG sonuçları, haftalık ders programları, aldığı dersler, derslerine giren öğretmenler, karne bilgisi, başarı belgesi bilgisi ve şube ortalaması gibi bilgilere ulaşabiliyor. Veliler, MEB e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ni öğrencilerin T.C. kimlik numarası ve okul numarası bilgileri üzerinden öğrenebilme şansına sahip olabiliyor. Bu yüzden de günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde elektronik platform üzerinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor.

Hatay'da korkutan yangınHatay'ın Samandağ ilçesinde müstakil evde çıkan yangın hasara neden oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet