Geri Dön
GündemE-Okul VBS girişi nasıl yapılır? E-Okul not bilgisi ve devamsızlık sorgulama

E-Okul VBS girişi nasıl yapılır? E-Okul not bilgisi ve devamsızlık sorgulama

E-Okul sistemi ile hem veliler hem de öğrenciler; devamsızlık, not, öğrencinin aldığı taktir, teşekkür belgeler gibi bilgileri sorgulayabiliyor. Okulların kapanmasına az bir süre kala öğrenciler ve veliler, e-okul sistemi ile karne öncesi son durumları kontrol ediyor. Peki 15 tatil öncesi yoğun bir ilgi gösterilen E-Okul VBS'ye giriş işlemi nasıl yapılır?

E-Okul VBS girişi nasıl yapılır? E-Okul not bilgisi ve devamsızlık sorgulama

E-Okul ile öğrenciler, okul ile ilgili tüm bilgilerini kontrol edebiliyor. Uygulamaya öğretmenler tarafından not girişleri yapıldıktan sonra öğrenciler ve veliler buradan okuldaki durumlarını öğrenebiliyor. E-Okul ile devamsızlık bilgisi, not bilgisi, öğrencinin aldığı belgeler, şube not ortalaması ve öğrencinin sınıfta genel durumu sorgulanabiliyor.

E-OKUL VBS'YE NASIL GİRİŞ YAPILIR?

E-Okul'a girmek isteyen öğrenciler ve veliler, MEB'in Veli Bilgilendirme Sisteminden öğrenci okul numarası, T.C. kimlik numarası ile giriş yapabilirler.

E-OKUL VBS İÇİN TIKLAYINIZ!

E-OKUL NOT SORGULAMA

E-Okul sisteminde en çok yapılan işlemlerden birisi de öğrenci notunu sorgulama işlemidir. Veliler öğrencinin notlarına sisteme giriş yaparak ulaşabilir. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan "Not Bilgisi" seçeneğine tıklanması gerekiyor. Not sorgulama işlemli, öğretmenlerin sisteme girmiş olduğu notlar dahilinde yapılabilmektedir.