Geri Dön

E-Okul VBS öğrenci girişi ile sınav sonuçları ve karne notlarını öğren!

e-Okul’a giriş artık oldukça kolay. Okulların kapanmasına yakın bir zamanda öğrenci ve veliler tarafından yoğun bir şekilde kullanılan E-Okul VBS veli bilgilendirme sistemi ve E-Okul yönetim bilgi sistemi giriş sayfaları tek bir internet sitesinden yapılmaktadır. MEB’te kayıtlı öğrencilerin not ortalama hesaplamaları, sınav sonuçları ve karne notları için de E-Okul’u kullanabilirsiniz.

E-Okul VBS öğrenci girişi ile sınav sonuçları ve karne notlarını öğren!

Veliler ve öğrenciler karne dönemi yaklaşırken heyecanla takdir teşekkür alıp alamayacaklarını hesaplıyorlar. Birçok öğrenci ve veli resmi ders notlarını görebilmek için e-Okul sistemine giriş yaparak notları kontrol ediyor. E-Okul veli bilgilendirme sisteminde not bilgisi, karne bilgisi, devamsızlık bilgisi, haftalık ders programı, alınan dersler, derslere giren öğretmenler, sınav tarihleri, sınav sonuçları, sözlü notları ve başarı belgesi bilgileri öğrenilebiliyor. Günümüz modern çağında son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor.

E OKUL VBS'YE NASIL GİRİŞ YAPILIR?

E-Okul yönetim bilgi sistemi giriş işlemleri ise bakanlığın öğretmenlere görev sürelerinin başında verilmiş olan kullanıcı adı ve kullanıcı şifre bilgileri ile birlikte sayfa içerisindeki güvenlik kodu karakterleri girilerek, gerçekleştirilebiliyor.

E OKUL VBS GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Türkiye’deki eğitim sisteminin modern çağdaki en önemli yapıtaşlarından birisi haline gelen E-Okul sistemi iki aşamalı olarak Türk eğitim sistemine katkı sağlıyor. Sanal bir eğitim veri sistemi olan Milli Eğitim Bakanlığı’nın E-Okul sisteminde öğretmenler ve okul idarecileri güncel okul ve öğrenci verilerinin girişlerini yaparken, veliler ve öğrenciler güncel okul ve eğitim bilgilerinin takibini bu sanal eğitim sistemi ile gerçekleştirebiliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın E-Okul sisteminin ilk aşaması olan öğretmenler tarafından kullanılan E-Okul yönetim bilgi sistemi öğrencilerin güncel eğitim verilerinin düzenli olarak girilmesini sağlıyor.

Dijital platform üzerinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığı’nın E-Okul veli bilgilendirme sistemi vatandaşların, çocuklarının okuldaki durumuna ilişkin olarak güncel bilgiler alabilmesi açısından son derece önemli bir rol üstleniyor. Özellikle de velilerin günlük yaşam koşturması veya iş yaşantısındaki yoğun tempo nedeni ile okula giderek, çocuğunun okuldaki son durumu ile ilgili olarak güncel bilgiler almaya vakit ayıramaması çocuklarının eğitim yaşamlarına gerekli olan desteği verememelerine ve öğrencilerin başarılarında önemli düzeyde düşüşlere yol açıyor. Bu nedenle günümüzde Milli Eğitim Bakanlığı, internet teknolojilerini gelişen teknolojik yenilikler ile son derece aktif biçimde kullanmakta olan velilere internet hız ve kolaylığında çocuklarının eğitim durumunu takip edebilmelerine yardımcı olacak E-Okul veli bilgilendirme sistemi ile hizmet vermeye başladı.

E-Okul veli bilgilendirme sistemi aracılığı ile veliler, çocuklarının okuldaki son durumuna ilişkin en güncel ve en ayrıntılı bilgileri alabildiğinden artık çocuğunun okuluna gitmek ve tek tek her bir öğretmeninden randevu alarak, görüşmeye çalışmakla uğraşmıyor. Böylelikle velilerin hem çocuklarının eğitim yaşamlarından kopmamaları hem de günlük yaşam koşturmasına rutin olarak devam edebilmelerine olanak sağlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın E-Okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde veliler artık internete bağlanabildiği her yerden çocukların not bilgisi ve devamsızlık bilgisi gibi önem arz eden bilgilerine erişim sağlayabiliyor olması nedeni ile okula gitmek zorunda kalmadan çocukların en güncel eğitim durumlarını inceleyebilme imkanına sahip olabiliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın her zaman güncel bilgilerin yer almasına önem gösterdiği ve çocuklarının güncel eğitim verilerinin bulunduğu sanal eğitim sistemi E-Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden velilerin çocuklarının okuldaki son durumuna ilişkin ayrıntılı ve güncel bilgiler alabilmesini sağlıyor. E okul veli bilgilendirme sistemi girişi yapıldıktan sonra öğrenciler hakkında en çok öğrenilmek istenen bilgi öğrencilerin notlarıdır. Öğrencilerin dönem içerisinde girdiği sınavlardan kaç puan aldığı ve bu kapsamda ne kadar başarılı olduğu görülebilmektedir.

Binlerce göçmen Meksika'ya yürüyorABD’nin yeni seçilen Başkanı Joe Biden’ın mevcut göçmen politikalarını değiştireceğini açıklamasının ardından ABD'ye gitmek üzere Guatemala sınırını geçen binlerce Honduraslı göçmen Meksika'ya ilerliyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet