Geri Dön

E-Okul VBS’ye giriş nasıl yapılır? (E-Okul öğrenci not sorgulama işlemi)

E-Okul VBS kullanılmaya başlandığından beri veliler ve öğrenciler merak ettikleri tüm yazılı ve sözlü sınav sonuçlarını, okulla ilgili bütün merak edilenleri ve TEOG gibi önemli sınav sonuçlarını E-Okul sistemi üzerinden öğrenebiliyor. Okulların kapanmasına bir hafta kadar bir süre kala, e-okul öğrenciler ve veliler tarafından en çok ziyaret edilen site konumunda.

E-Okul VBS’ye giriş nasıl yapılır? (E-Okul öğrenci not sorgulama işlemi)

E-Okul uygulaması, öğrenci ve veliler için öğrenim hayatının takibi için çok önemli bir yere sahip. Merak edilen bütün öğrenim hayatı bilgileri, a’dan z’ye e okul sistemine giriliyor ve herkes bu sisteme giriş yaparak çocuğunun eğitim bilgilerini, okuldaki durumunu ve TEOG sınav puanlarını öğrenebiliyor. TEOG sınav sonuçları, 2016 2017 eğitim öğretim yılının kapanmasına az bir süre kala milyonlarca öğrenci ve velileri tarafından merakla bekleniyordu. Heyecanlı bekleyiş 31 Mayıs 2017 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı TEOG sonuçları açıklaması ile son buldu.

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ HAKKINDA DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ!

Yukarıdaki link bilgilendirme amaçlıdır.

MEB’DEN TEOG AÇIKLAMASI

TEOG sonuçları 31 Mayıs tarihi ile sonunda açıklandı ve meraklı bekleyiş sona erdi. Milyonlarca öğrenci E-Okul sistemine giriş yaparak TEOG sonuçlarını öğrenebiliyor. TEOG sınavına 26 ve 27 Nisan tarihlerinde 1 milyondan fazla öğrenci girmiş, mazeret bildiren binlerce öğrenci için de 20 ve 21 Mayıs tarihlerinde TEOG mazeret sınavları yapılmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen açıklama sonrası, 1 milyondan fazla öğrenci sonuçlarını öğrenebilmek için E-Okul sistemine giriş yapmıştır. MEB’den gelen açıklama ise şöyleydi;

“8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan ikinci dönem merkezi ortak sınav sonuçları açıklanmıştır. 8. sınıf öğrencilerine yönelik 26-27 Nisan tarihlerinde yapılan 2. dönem merkezi ortak sınavları ve 20-21 Mayıs tarihlerinde yapılan mazeret ortak sınavlarının değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.”

TEOG sonuçları E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapılarak öğreniliyor. Peki E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş nasıl yapılıyor?

E-OKUL VBS GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

Yazılı ve sözlü sınav notlarının, devamsızlık bilgilerinin, davranış puanlarının, TEOG sonuçlarının ve öğrenim hayatıyla ilgili daha birçok bilginin öğrenilebildiği E-Okul VBS girişini yapmak çok kolay. Öncelikle, e-okul sistemine giriş yapmak isteyen öğrenci veya velinin e-okul.meb.gov.tr adresine giriş yapması ve veli bilgilendirme sistemi giriş bağlantısına tıklaması gerekiyor.

Bu adımlar tamamlandıktan sonra, örneğin TEOG puanını öğrenmek istediğiniz öğrencinin T.C. kimlik numarasını ve okul numarasını gerekli kutucuklara doğru bir şekilde giriniz. Milyonlarca öğrenci ve velinin kullandığı e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapmak işte bu kadar kolaydır. Daha sonra ise öğrenmek istediğiniz bilgileri içeren başlıklara sistem içerisinden girebilirsiniz. Örneğin, TEOG veya Parasız Yatılı Bursluluk yani PYBS sınav sonuçları ve sınavlarla ilgili bilgileri edinmek için e-okul vbs içerisinde bulunan Sınav Bilgileri ekranına girmeniz yeterli olacaktır.
TEOG veya PYBS sınav sonuçları itiraz süreleri de, bu sınav sonuçlarının e-okul veya meb resmi sitesi içerisinde açıklanmasından sonraki 10 gün içerisinde oluyor.
Ümitcan Uygun'dan sonra o isim de gözaltındaUyuşturucu kullanırken çekilen görüntülerde Ümitcan Uygun'un yanında bulunan Fadime Büşra G, İzmir'de polis ekiplerince gözaltına alınarak Ankara'ya getirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet