Geri Dön
GündemE-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi İle e-Okul Takdir Teşekkür Hesaplama ve Öğrenci Sınav Notlarını Öğren

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi İle e-Okul Takdir Teşekkür Hesaplama ve Öğrenci Sınav Notlarını Öğren

E-Okul veli bilgilendirme sistemi ve yönetim bilgi sistemi ile not ve devamsızlık bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz. E-Okul veli bilgilendirme sistemi takdir teşekkür sorgulama, not ve devamsızlık bilgilerini öğrenmek ve E-Okul veli bilgilendirme sistemi hakkında detaylı bilgiye sahip olabilmek için haberimizi inceleyebilirsiniz.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi İle e-Okul Takdir Teşekkür Hesaplama ve Öğrenci Sınav Notlarını Öğren

Günümüzde internet kullanımın bu kadar artmasından dolayı vatandaşlar çoğu işlemini internet üzerinden gerçekleştirmektedir. Vatandaşların internet üzerinden işlemlerini halletmesinden dolayı da çoğu kurum ve kuruluşu da internet uygulamasını geliştirmiştir. Vatandaşlar da bu internet uygulamalarına giriş yaparak internet üzerinden işlemlerini gerçekleştirmektedir. İnternet uygulamalarını geliştiren kurumlardan bir tanesi de Milli Eğitim Bakanlığıdır. Milli Eğitim Bakanlığı E-okul uygulamasını geliştirerek velilerin internet üzerinden öğrencilerinin okul bilgilerine ulaşabilmesini sağlamıştır. E-Okul sistemi ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm okullarda okuyan öğrencilerin öğrenim bilgilerinin bulunduğu bir sistemdir. Veliler bu sistem sayesinde artık okula gitmeden öğrencilerini internet üzerinden takip edebilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığının kurmuş olduğu E-Okul sistemi iki farklı bölümden oluşmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı E-Okul sistemini E-Okul Yönetim Bilgi sistemi ve E-Okul veli bilgilendirme sistemi olarak 2 bölüm şekilde kurmuştur. Bu 2 bölüme de E-Okul ama sayfasından giriş yapabilirsiniz. E-Okul sisteminin bölümlerinden birisi olan E-Okul veli bilgilendirme sistemi isminden de anlaşılacağı gibi velileri bilgilendirmek için tasarlanmıştır. Bu bölüme veliler ve öğrenciler giriş yapabilmektedir. Bu bölüm veliler ve öğrenciler için tasarlanmıştır. Veliler öğrencilerini artık okula gitmeden bu bölüme giriş yaparak internet üzerinden takip edebilmektedir. Veliler ve öğrenciler bu bölüme E-Okul ana sayfasında bulunan E-Okul veli bilgilendirme sistemi giriş bölümüme öğrencinin okul numarası ve öğrencinin T.C. kimlik numarası ile giriş yapabilir. Öğrenciler bu sisteme giriş yaparak okul ile ilgili duyurulara ve haberlere ulaşabilir. Veliler de giriş yaparak öğrencinin okul bilgilerine ulaşabilmektedir. E-Okul sisteminin diğer bölümü olan E-Okul yönetim bilgi sistemi öğretmenler ve yöneticiler için tasarlanmıştır. Bu bölüme sadece öğretmenler ve yöneticiler giriş yapabilmektedir. Öğretmenler ve yöneticiler bu bölüme E-Okul ana sayfasında bulunan E-Okul yönetim bilgi sistemi giriş ekranına kullanıcı adı ve şifrelerini girerek giriş yapabilirler. Öğretmenler bu sisteme giriş yaparak öğrencilerin öğrenim bilgilerini sisteme girmektedir. Yöneticiler de sisteme giriş yaparak idari işlemleri internet üzerinden gerçekleştirebilmektedir.

E-Okul sistemi iki parçadan oluşmaktadır. E-Okul sisteminin bir parçası olan E-Okul veli bilgilendirme sistemi veliler ve öğrenciler için geliştirilmiş olan bir sistemdir. Bu sisteme veliler ve öğrenciler giriş yaparak öğrencilerin okul bilgilerine ulaşabilirler. Öğrenciler ve veliler E-Okul veli bilgilendirme sistemine E-Okul ana sayfasında bulunan E-Okul veli bilgilendirme sistemi giriş sayfasına öğrencinin T.C. kimlik numarasını ve öğrencinin okul numarasını sisteme girdikten sonra son olarak güvenlik kodunu da gerekli yere girmelidir. Bu bilgileri girdikten sonra sisteme giriş yapabilirler. Sisteme giriş yapan veliler ve öğrenciler öğrencinin okul bilgilerine bu sistem sayesinde ulaşabilirler. Veliler ve öğrenciler bu sistem sayesinde öğrencilerin devamsızlık bilgisine, sınav tarihlerine, sınav sonuçlarına, not kartına, karne notuna ve öğrencinin proje ödevi hakkında bilgilere internet üzerinden ulaşabilirler.

E-Okul sisteminin bir diğer bölümü ise E-Okul yönetim bilgi sistemi bölümüdür. Bu bölüme öğretmenler ve okul idarecileri giriş yapabilmektedir. Öğretmenler ve okul idarecileri E-Okul yönetim bilgi sistemi bölümüne E-Okul sisteminin ana sayfasında bulunan E-Okul yönetim bilgi sistemi giriş ekranına kullanıcı adı ve şifrelerine girdikten sonra son olarak güvenlik kodunu gerekli yere girmelidirler. Öğretmenler ve yöneticiler kullanıcı adı ve şifrelerini Milli Eğitim Müdürlüklerinden alabilirler. Öğretmenler bu sisteme giriş yaparak öğrencilerin okul bilgilerini sisteme girebilirler. Öğretmenler bu sisteme giriş yaparak öğrencilerin devamsızlık bilgisi, sınav sonuçları ve not kartı gibi bilgileri sisteme girmektedir. Yöneticiler ise bu sisteme giriş yaparak öğrencilerin okul işlemlerini bu sistem sayesinde gerçekleştirebilmektedir. Yöneticiler bu sistem sayesinde öğrencileri nakil işlemlerini ve kayıt işlemlerini gerçekleştirebilmektedir

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Beşiktaş’taki otobüs kazasında şoför hakim karşısında: 'Hızımı fark etmedim'Beşiktaş'taki Balmumcu Tüneli’nde çift katlı İETT otobüsünün bariyere çarpması sonucu hayatını kaybeden 31 yaşındaki yolcu Sevgi Yamaç Yalçın’ın ölümüne ilişkin açılan davanın görülmesine başlandı. İlk kez hakim karşısına çıkan tutuklu otobüs şoförü Baki Tatlı, yaptığı ilk savunmada, telefonuna bakmak isterken bariyerlere çarptığını söyledi. Sanık Tatlı, mahkeme başkanının, “30 km hız limiti olan tünele neden 61 km hızla girdin?” diye sorması üzerine ise, “Yokuş aşağı indiğim için hızımı fark etmedim” dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler