Geri Dön
GündemEhliyet yenileme nasıl yapılır, hangi evraklar gerekiyor? Ehliyet yenileme ne kadar, son gün ne zaman?

Ehliyet yenileme nasıl yapılır, hangi evraklar gerekiyor? Ehliyet yenileme ne kadar, son gün ne zaman?

Ehliyet yenileme ile ilgili araştırmalar sürüyor. Yurt genelindeki binlerce sürücüyü yakından ilgilendiren ehliyet yenileme ile ilgili en çok ehliyet yenileme ne kadar, nasıl yapılır, hangi evraklar gerekir ve son gün ne zaman sorularının cevaplarını derledik. İşte ayrıntılar...

Ehliyet yenileme nasıl yapılır, hangi evraklar gerekiyor? Ehliyet yenileme ne kadar, son gün ne zaman?

Yıl sonu yaklaşırken milyonlarca ehliyet sahibinin kafasını kurcalayan bir konu var: Eski ehliyetler yeni yılda geçerli olmayacak mı? 2019'u geride bırakmaya hazırlanırken özellikle trafikte aktif bir şekilde araç kullananlar tereddüde düşmüş durumda... Kafalardaki soru işareti ehliyetlerin bu yıl değişip değişmeyeceği... İşte konuya dair bilgiler...

EHLİYET YENİLEME SON GÜN NE ZAMAN? YENİLEME NASIL YAPILIR?

Yeni ehliyet almak için vatandaşlara verilen son gün 31 Aralık 2020... Yeni çipli ehliyet 'randevu.nvi.gov.tr' internet adresi üzerinden ya da Alo 199 numaralı çağrı merkezinden randevu alınması gerekiyor.

Başvuru için eski sürücü belgesi, nüfus cüzdanı, 15 liralık değişim bedelinin bankaya yatırıldığına dair makbuz, 1 biyometrik fotoğraf, kan grubunu belirtir belge veya yazılı beyan ve en önemlisi de 'sürücü olur' yazan raporu bakanlığa bağlı sağlık kurumlarından ve bakanlık ile anlaşmalı özel kurumlardan alınabilir.

KİMLİK YENİLEME ÜCRETİ NE KADAR?

Kanuni bildirim süresi dışında doğum nedeniyle düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı 22,50 TL

EHLİYET YENİLEME SON GÜN NE ZAMAN? YENİLEME NASIL YAPILIR?

Yeni ehliyet almak için vatandaşlara verilen son gün 31 Aralık 2020... Yeni çipli ehliyet 'randevu.nvi.gov.tr' internet adresi üzerinden ya da Alo 199 numaralı çağrı merkezinden randevu alınması gerekiyor. Başvuru için eski sürücü belgesi, nüfus cüzdanı, 15 liralık değişim bedelinin bankaya yatırıldığına dair makbuz, 1 biyometrik fotoğraf, kan grubunu belirtir belge veya yazılı beyan ve en önemlisi de 'sürücü olur' yazan raporu bakanlığa bağlı sağlık kurumlarından ve bakanlık ile anlaşmalı özel kurumlardan alınabilir.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Kopan çatının altında kalmaktan koşarak kurtuldularBaşakşehir’de lodos nedeniyle bir binanın çatısı hemen yan tarafında bulunan saniye sitesine uçtu. Sanayi sitesinde bulunan 4 kişi çatının altında kalmaktan son anda kurtuldu. Yaşanan dehşet dolu anlar saniye saniye güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler