Geri Dön

Ek tercih üniversite kayıtları ne zaman 2020? Üniversite kayıtları nasıl yapılır?

YKS ek tercih sonuçları bugün açıklandı. YKS ek tercih sınav sonuçlarından sonra üniversite kazanan adaylar üniversite kayıt tarihlerini araştırmaya başladılar. Üniversite kayıt tarihleri 2020 Yüksek Programlarına Ek Yerleştirme kılavuzunda yer aldı. Peki ek tercih üniversite kayıtları ne zaman 2020?

Ek tercih üniversite kayıtları ne zaman 2020? Üniversite kayıtları nasıl yapılır?

Üniversite kayıt tarihleri gündemde araştırılan konular arasında bulunuyor. 17-23 Eylül tarihleri arasında YKS alınan YKS ek tercih sonuçları bugün erişime açıldı. Şimdi ise üniversite kayıt süreci adayları bekliyorlar. Peki üniversite kayıt tarihleri ne zaman 2020?

 ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN 2020?

Kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 5-9 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 5-7 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt tarihleri, adayların internette yayımlanan yerleştirme sonuçları sayfasında da yer alacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir.

Kayınpederi tarafından bıçaklanan damat: 'Asıl mağdur benim'Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde ikamet eden Mesut Çakoğlu, eşi Çakoğlu'nu bıçakla rehin aldığı iddiasıyla kızını kurtarmaya gelen kayınpederi tarafından bıçaklandı. Kayınpederi tarafından bıçakla ağır yaralanan Çakoğlu, eşini rehin almadığını iddia ederek, "Mağdur olan asıl benim" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet