Geri Dön

Elazığ'da Pandemi Acil Polikliniği kuruldu

Elazığ'da, Fırat Üniversitesi Hastanesi bünyesinde, koronavirüs şüphesi bulunan hastalar için Pandemi Acil Polikliniği kuruldu.

Elazığ'da Pandemi Acil Polikliniği kuruldu

Elazığ'da, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Fırat Üniversitesi Hastanesi bünyesinde Pandemi Acil Polikliniği kuruldu. Elazığ Fırat Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, 2 muayene odası ve 9 müşahede odasıyla hizmete açılan polikliniğin, ihtiyaç halinde personel ve oda sayılarını artırarak hizmet vermeye devam edeceğini belirtirken, yüksek ateş, öksürük ve solunum yetmezliği yaşayan hastaların burada tedaviye alınacağını kaydetti.

Rektör Demirdağ, "Programlarımızı geliştirerek olası veya kesin koronavirüs vakası olduğunda başvuranlara hastanemizde hangi yolun takip edileceği, hangi aşamanın geleceğiyle ilgili bütün hazırlıklarımız tamamlandı. İhtiyaç halinde polikliniğimizi büyüteceğiz" dedi.

 

Türkiye'nin en kalabalık noktası! Hayat durduİstanbul'da vatandaşlar yeni tip corona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında zorunlu olmadıkça sokağa çıkmayın çağrısına genel olarak uyarken, bazı vatandaşlar ise uyarıları dikkate almayarak dışarı çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber