Geri Dön
Gündem‘Elektronik sigara’ uyarısı

‘Elektronik sigara’ uyarısı

Sağlık Bakanlığı, elektronik sigaranın, gerçek sigarayı bıraktırdığına dair tıbbi kanıt bulunmadığını belirterek, “Elektronik sigaranın altındaki gerçek amaç, kanun uygulamalarını delmek” uyarısı yaptı.

‘Elektronik sigara’ uyarısı

Elektronik sigaranın bir tedavi aracı ya da ilaç olarak tasarlanmış bir ürün olmadığını vurgulayan bakanlık; bunun pipo, puro, nargile gibi tütün endüstrisi tarafından üretilen bir tütün ürünü olduğunu belirtti. Bakanlık, “İçeriği geleneksel sigara ile benzerdir. Tütün endüstrisi tarafından oluşturulmaya çalışılan ‘daha sağlıklı’ algısı ile elektronik sigaranın, sigaranın yerini alması planlanmakta” dedi.

Birbirine bitişik 5 apartmanda yaşandı! Korku dolu anlarArnavutköy'de elektrik voltajının aniden yükselmesi sonucu birbirine bitişik 5 apartmandaki tüm dairelerdeki prize bağlı elektronik cihazlar bozuldu. Buzdolabından televizyona, bilgisayardan çamaşır makinasına, aydınlatma lambalarından binaların girişindeki elektrik panolarına varıncaya kadar tüm cihazlarının bozulduğunu iddia eden vatandaşlar zararlarının karşılanmasını istiyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet