Geri Dön

Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? 2018 Kurban Bayramı ikramiyesi

Emekli ikramiyeleri için geri sayım devam ediyor. Yurdumuzun dört bir yanındaki binlerce emeklinin yakından takip ettiği bayram ikramiyeleri ile ilgili müjde ilişkin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı'ndan geldi. Peki Bayram ikramiyeleri hangi tarihte ödenecek? İşte detaylar...

Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? 2018 Kurban Bayramı ikramiyesi

Emeklileri sevindirecek haber geçtiğimiz günlerde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından verildi. Bu yıl ilk defa yürürlüğe giren emeklilere ödenen 1.000 TL bayram ikramiyesinin ödeneceği tarih açıklandı. Milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren bayram ikramiyelerine ilişkin açıklama emeklilerin yüzünü güldürdü. Peki Bayram ikramiyeleri hangi tarihler arasında ödenecek. İşte bakan'ın yaptığı o açıklama...

EMEKLİ İKRAMİYELERİNİN ÖDENECEĞİ TARİH BELLİ OLDU!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı yazılı açıklamada, Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi Kurban Bayramı'nda da bayram ikramiyesi ödemeleriyle emeklilerin yanında olmaya devam ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Bağ-Kur ve SSK emeklilerine 16 Ağustos, Emekli Sandığı emeklilerine 17 Ağustos'ta bayram ikramiyesi ödeyeceğiz. Bayram ikramiyesi ödemeleri emeklilerimize hayırlı, uğurlu olsun."

Birden fazla dosyadan aylık alanlara tek bir ikramiye ödenecek

Emeklilere yapılacak bayram ikramiyesi ödemesinin dosya başına 1.000 lira olacağını anımsatan Selçuk, şu bilgileri paylaştı:

"Birden fazla dosyadan aylık alan emeklilerimize hisse oranı yüksek olan dosyadan tek bir ikramiye ödenecektir. Ayrıca, vefat eden sigortalılarımızdan dolayı gelir ve/veya aylık almakta olan hak sahiplerine hisseleri oranında, iş kazası ve meslek hastalığı sigortasından sürekli iş göremezlik geliri almakta olanlara ise gelir bağlanmasına esas olan sürekli iş göremezlik derecesi oranında bayram ikramiyesi ödemesi yapılacak."

Selçuk, Kurban Bayramı için 11 milyon 767 bin 550 emekli ve hak sahibine toplamda 10 milyar 417 milyon 886 bin 693 lira bayram ikramiyesi ödeneceğini bildirdi.

Milliyet'te Gündem (3 Aralık 2020)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan haber başlıkları...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi Değil Hemen Keşfet