Geri Dön

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? Hangi gün hesaba geçecek?

Milyonlarca emeklinin beklediği bayram ikramiyesinin yatırılacağı tarih geçen gün belli oldu. Tam tarih konusunda tereddüt yaşayan binlerce kişi Kurban Bayramı ikramiyesi ne zaman yatacak? sorusunu yöneltiyor. İşte konuya ilişkin bilgiler...

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? Hangi gün hesaba geçecek?

Mübarek Kurban Bayramı için gün sayılıyor. Bayrama sayılı günler kaldı. Kurban Bayramı öncesi her zaman olduğu gibi emekli bayram ikramiyeleri gündem olmuş durumda... Tam tarih konusunda emin olamayan emekliler 'Emekli ikramiyeleri ne zaman yatacak?' sorusunu yöneltiyor.

BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konuya ilişkin yaptığı açıklamada SSK’lı emeklilerimiz için 17-26 Temmuz tarihleri arasında, Bağkur’lu emeklilerimiz için de 25-28 Temmuz tarihleri arasında aylık ödeme günlerinde hesaplara yatırılacağını belirtti.

Ayrıca, Bakan Selçuk Emekli Sandığı kapsamında olan vatandaşlarımızın Ağustos ayına ilişkin aylıklarının, Kurban Bayramına denk gelmesi nedeniyle Temmuz aylık farkının, Ağustos aylıklarının ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin birlikte ödeneceğini kaydetti.

Bu kapsamda Ziraat Bankası’ndan her ayın 1. ve 2. gününde aylıklarını alanlara 28 Temmuz’da, 3. 4. ve 5. Gününde aylıklarını alanlar da 29 Temmuz’da ödemeler gerçekleştirilecek. Aylıklarını diğer bankalardan alan emeklilerimize ise 28 Temmuz’da ödeme yapılacak.

 

Gaziantep'te bir milyon dolar değerinde İncil ele geçirildiGaziantep'te, Suriye'nin Halep kentinde yağmalanan müzeden çalınan çok eski tarihli olduğu değerlendirilen, ceylan derisi üzerine İbranice yazılmış İncil ele geçirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber