Geri Dön

Emekli ikramiyeleri ne zaman yatacak? Bayram ikramiyesi hangi gün yatacak?

Kurban Bayramı yaklaşıyor, bayram öncesi her zaman olduğu gibi emekli bayram ikramiyeleri gündem olmuş durumda... Net tarih konusunda kafa karışıklığı yaşayan emekliler bu nedenle 'Emekli ikramiyeleri ne zaman yatacak?' sorusunu sıklıkla yöneltiyor.

Emekli ikramiyeleri ne zaman yatacak? Bayram ikramiyesi hangi gün yatacak?

Kurban Bayramı'nın ilk günü 31 Temmuz'da kutlanacak. Bayrama yaklaşık 2 hafta var ve emeklileri ikramiye heyecanı sarmış durumda... 1000 TL'lik ikramiyeyi sabırsızlıkla bekleyen milyonlar Kurban Bayramı ikramiyesi ne zaman yatacak? diye soruyor.

BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konuya ilişkin yaptığı açıklamada SSK’lı emeklilerimiz için 17-26 Temmuz tarihleri arasında, Bağkur’lu emeklilerimiz için de 25-28 Temmuz tarihleri arasında aylık ödeme günlerinde hesaplara yatırılacağını belirtti.

Ayrıca, Bakan Selçuk Emekli Sandığı kapsamında olan vatandaşlarımızın Ağustos ayına ilişkin aylıklarının, Kurban Bayramına denk gelmesi nedeniyle Temmuz aylık farkının, Ağustos aylıklarının ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin birlikte ödeneceğini kaydetti.

Bu kapsamda Ziraat Bankası’ndan her ayın 1. ve 2. gününde aylıklarını alanlara 28 Temmuz’da, 3. 4. ve 5. Gününde aylıklarını alanlar da 29 Temmuz’da ödemeler gerçekleştirilecek. Aylıklarını diğer bankalardan alan emeklilerimize ise 28 Temmuz’da ödeme yapılacak.

 

Rus sosyal medya fenomeni lüks aracını yaktıRusya’nın ünlü sosyal medya fenomenlerinden biri milyonluk lüks aracını sürekli arızalandığını öne sürerek boş bir arazide ateşe verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber