Geri Dön

Emekli maaşları bayramdan önce ödenecek mi? Bayram ikramiyeleri ise...

Kurban Bayramına kısa bir süre kala milyonlarca emeklinin gözü kulağı emekli maaşlarının ne zaman ödeneceği sorusuna dikildi. Bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarihi açıklayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un açıklamalarının ardından şimdide emekli maaşlarının hangi tarihte ödeneceği merak ediliyor. Peki Emekli maaşları bayramdan önce ödenecek mi?

Emekli maaşları bayramdan önce ödenecek mi? Bayram ikramiyeleri ise...

Emekli maaşları ne zaman ödenecek sorusu milyonlarca emekli tarafından araştırılmaya devam ediyor. Binlerce emeklinin gözü kulağı yapılacak olan açıklamaya çevrilmiş durumda. Son olarak Bayram ikramiyesinin ödeneceği tarhi duyuran Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un açıklamalarından sonra şimdide gözler emekli maaşlarının ne zaman ödeneceği sorusuna çevrildi Hükümet tarafından bayramdan önce ödenmeye çalışılacağı yönünde çalışmaların olduğu yönünde açıklamalar yapılmış. 21 Ağustos'a kadar bütün emeklilerin maaşlarının hesaplara yatırılmaya çalışılacağı bilgisi paylaşılmıştı. Peki emekli maaşları ne zaman ödenecek?

BAKAN AÇIKLADI! İŞTE BAYRAM İKRAMİYELERİNİN YATACAĞI TARİH

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı yazılı açıklamada, Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi Kurban Bayramı'nda da bayram ikramiyesi ödemeleriyle emeklilerin yanında olmaya devam ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:


"Bağ-Kur ve SSK emeklilerine 16 Ağustos, Emekli Sandığı emeklilerine 17 Ağustos'ta bayram ikramiyesi ödeyeceğiz. Bayram ikramiyesi ödemeleri emeklilerimize hayırlı, uğurlu olsun."

Birden fazla dosyadan aylık alanlara tek bir ikramiye ödenecek

Emeklilere yapılacak bayram ikramiyesi ödemesinin dosya başına 1.000 lira olacağını anımsatan Selçuk, şu bilgileri paylaştı:

"Birden fazla dosyadan aylık alan emeklilerimize hisse oranı yüksek olan dosyadan tek bir ikramiye ödenecektir. Ayrıca, vefat eden sigortalılarımızdan dolayı gelir ve/veya aylık almakta olan hak sahiplerine hisseleri oranında, iş kazası ve meslek hastalığı sigortasından sürekli iş göremezlik geliri almakta olanlara ise gelir bağlanmasına esas olan sürekli iş göremezlik derecesi oranında bayram ikramiyesi ödemesi yapılacak."

Selçuk, Kurban Bayramı için 11 milyon 767 bin 550 emekli ve hak sahibine toplamda 10 milyar 417 milyon 886 bin 693 lira bayram ikramiyesi ödeneceğini bildirdi.

EMEKLİ MAAŞLARI NE ZAMAN YATACAK?

Kurban Bayramına kısa bir süre kala milyonlarca emeklinin gözü kulağı emekli maaşlarının yatacağı tarihe çevrilmiş durumda. Bayram ikramiyelerinin yatacağı tarihin açıklanmasının ardından ikinci bir çalışmada da emekli maaşlarının bayramdan önce ödenmesi konusunda yapılıyor. Yapılan açıklamada emekli maaşlarının da Bayram'dan önce herkesin hesabına yatırılmaya çalışılacağı gelen haberler arasında.

Çamlıca TEM Otoyolu'nda denetimKoronavirüs salgını tedbirleri kapsamında ilan edilen hafta içi sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasının ardından Çamlıca TEM Otoyolu'nda denetim yapıldı. Durdurulan araç sürücülerinden izin belgesi olmayanlara cezai işlem uygulandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet