Geri Dön
GündemEmekli promosyon ödemeleri ne zaman yapılacak? 2020 Emekli promosyon ücretleri belli oldu mu?

Emekli promosyon ödemeleri ne zaman yapılacak? 2020 Emekli promosyon ücretleri belli oldu mu?

Emekli promosyon ödemeleri için milyonlarca emeklinin gözü kulağı SGK ve bankalar arasındaki anlaşmaya çevrilmiş durumda İlk olarak 2017 yılında yapılan anlaşma ile ilk kez promosyon alan milyonlarca emekli şimdilerde yeni promosyon ücretlerinin ne kadar olacağını araştırmaya devam ediyor. Var olan sistemde maaşı 1.000 lira altında olanlara 300, Bin iki bin TL arasında olanlara 375, 2 bin lira üzeri olanlara 450 lira promosyon ücreti veriliyordu. Şubat ayında sona erecek sözleşmenin ardından yeni promosyon ücretlerine zam yapılmasını bekleyen emeklilerin gözü kulağı SGK ve Bankalar arasında yapılacak olan anlaşmaya çevrildi. Peki Promosyon ödemeleri ne zaman yapılacak?

Emekli promosyon ödemeleri ne zaman yapılacak? 2020 Emekli promosyon ücretleri belli oldu mu?

12,5 milyon emeklinin son günlerde en sık konuştuğu konu başlıkları arasında yer alan promosyon ödemelerinde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Şubat ayı içerisinde sona erecek olan promosyon anlaşmasında 2020 yılında ne kadarlık bir artış yaşanacağı emekli vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devanm ediyor. Emekliler 2020 yılında yeni alacakları promosyon ücretlerini araştırmayı sürdürürken gözler SGK ve Bankalar arasında yapılacak olan yeni anlaşmaya çevrildi. Peki Emekli promosyon ödemeleri ne zaman başlayacak? Promosyon ücretlerine 2020 yılında ne kadar zam yapılacak?

2020 PROMOSYON ÜCRETLERİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

2020 Promosyon ücretlerine ne kadar zam yapılacak sorusu 12,5 milyon emekli tarafından araştırılmaya devam ediyor. Konuya ilişkin henüz net bir açıklama yapılmazken SGK ve Bankalar arasında yürütülecek olan görüşmelerin ardından 2020 yılı emekli promosyon ücretleri de belli olacak

EMEKLİLER MASADA OLMAK İSTİYOR

Emekliler ise bu yılki görüşmelerde masada temsil edilmek istiyor. Yedi emekli derneğinden oluşan Türkiye Emekliler Platformu, SGK ile Türkiye Bankalar Birliği arasında yapılacak banka promosyonu görüşmelerinde yer alma talebinde bulundu. Geçen günlerde toplanan platformun dönem sözcüsü ve Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Satılmış Çalışkan, kamu çalışanlarına ödenen banka promosyonlarının emeklilere de emsal teşkil etmesi gerektiğini söyledi. Bankalardan çalışanlar ile emekliler arasında ayrım yapmamalarını isteyen Satılmış Çalışkan, “Banka promosyonları emeklilere çalışanlarla aynı oranda olmalı ve yıllık olarak ödenmeli. Bankaların da bu gerçeği görüp emeklilere tatmin edici bir miktarda katkı vermesi gerekiyor” diye konuştu.

ÜÇ YILLIĞINA 300-450 LİRA ARASINDA ÖDEME YAPILIYOR

SGK ile bankalar arasında 2017'de imzalanan protokolle emekliler ilk defa toplu olarak banka promosyonu almıştı. Üç yıl süreli promosyon miktarı, bin lira aylık alanlara 300, bin ile 2 bin lira arasında aylık alanlara 375, 2 bin lira üzeri aylık alanlara ise 450 lira olarak belirlenmişti.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Xiaomi Redmi Note 10 5G Telefon İncelemesiPerformans yarışçısı Xiaomi Redmi Note 10 5G akıllı telefon, Milliyet.tv teknoloji editörünün kadrajı altında! Nilay Kamu, Türkiye'de MediaTek Dimensity 700 işlemcisine sahip ilk akıllı telefon Redmi Note 10 5G'yi inceledi. Çok daha yüksek performansı ve enerji verimliliği ile segmentinde öne çıkan telefon hem oyun hem de çoklu görev performansı ile sınırları zorluyor, enerji tüketimi konusunda dikkat çekiyor. Sosyal medyada veya oyun başında geçirilen saatleriniz için göz dolduran bir pil ömrüne sahip olan Redmi Note 5G, 5000mAh'lik pili ve 18W hızlı şarj özelliği ise tam olarak telefonu elinden bırakamayanlar için yaratılmış! Akıllı telefon 5G’yi de desteklediği için, 5G kullanılan bölgelerde çok daha yüksek bir İnternet hızına sahip oluyorsunuz. Tüm bunların yanı sıra, Redmi Note 10 5G’nin ön ve arka kamera özellikleri, farklı çekim modları, ekran yenileme hızı, oyunlar sırasındaki performansı gibi pek çok konuda daha fazla detay öğrenmek, kullanıcı deneyimi hakkında çok daha fazla bilgi almak için Milliyet Teknoloji Editörü Nilay Kamu'nun videosunu izleyebilirsiniz! #işbirliği
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler