Geri Dön
GündemEmekli tuğgeneralin evinde arama

Emekli tuğgeneralin evinde arama

BALYOZ Operasyonu'nun 3. dalgası kapsamında, emekli tuğgeneral Mustafa Kemal Tutkun'un Çanakkale Merkez'e bağlı Güzelyalı Beldesi'ndeki evinde arama yapıldığı öğrenildi. İzmir´de de bir emekli albayın gözaltına alındığı belirtildi.

2003 yılında emekli olduktan sonra Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Okutmanı olarak görev yapan Mustafa Kemal Tutkun'un, Güzelyalı Beldesi Akarsu Villaları'ndaki evinde, sabah erken saatlerden itibaren, pollis ve jandarma gözetiminde arama yapıldığı ortaya çıktı. Emekli tuğgeneral Mustafa Kemal Tutkun'un evinin arandığını bilgisi aynı üniversitede görevli kardeşi Prof. Dr. Salih Zeki Tutkun tarafından doğrulandı.

Emekli tuğgeneral Tutkun'un gözaltına alınıp alınmadığına ilişkin henüz bilgi verilmedi. Evdeki aramanın devam ettiği bildirildi.

İZMİR´DE EMEKLİ ALBAY GÖZALTINA ALINDI

Operasyonunun İzmir ayağında ise bir emekli albay polis tarafından gözaltına alındı. Gözaltındaki emekli albay, uçakla soruşturmanın yürütüldüğü İstanbul´a gönderildi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Dikkat! Uzmanlar açıkladı: "Gizlilik sözleşmesi" tuzağına düşmeyinDijitalleşmenin iyiden iyiye hızlandığı günümüzde, kişisel verilerin korunması da bir o kadar zorlaşıyor. Öyle ki telefonlara indirilen birçok uygulamada yer alan kullanıcı sözleşmesini kabul etmek bile kişisel bilgilerin elde edilmesine olanak sağlıyor. Ancak uzmanlar, sözleşme ile bile olsa kişisel verilerin izinsiz paylaşılmasının suç olduğuna dikkat çekiyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler