Geri Dön

Emirhan İsminin Anlamı Nedir? Emirhan Ne Demek, Ne Anlamına Gelir?

Emirhan ismi okunuşu ve anlamı ile beraber erkek çocukları için oldukça etkili bir ad olarak öne çıkıyor. İki farklı ismin bir araya gelmesiyle elde edilmiş olan şu an bu isim, Türkçede en sık kullanılan adlar arasındadır. Peki, Emirhan isminin anlamı nedir? Emirhan ne demek, ne anlamına gelir? İşte detaylar.

Emirhan İsminin Anlamı Nedir? Emirhan Ne Demek, Ne Anlamına Gelir?

Emirhan ismi hem Arapça hem Türkçe kökenli bir isim olarak öne çıkmaktadır. Emir ve Han gibi iki ismin bir araya getirmesiyle oluştuğundan dolayı iki farklı köken üzerinden ele alınmaktadır. Türkçede erkek çocukları için en çok verilen ve beğeni toplayan isimlerden biridir. Türk Dil Kurumu açısından bakıldığında ‘bey’ anlamına geldiği görünüyor.

Emirhan Ne Demek?

Arapça ve Türkçe kökenli olarak değerlendirilen Emirhan ismi, ‘bey’ olarak bilinmektedir. Diğer bir anlamı ile han beyi olarak detaylı tabir etmek mümkün. İki ayrı ismin bir araya gelmesi ile hazırlanmış bu özel ad, özellikle okunuşu ile beraber daha sert ve lider bir karakteristik özellik sunmaktadır. Bu yüzden son dönemlerde anlamı merak edilmekte ve öğrenildikten sonra erkek çocuklar için isim olarak verilmektedir.

Emirhan İsmi Kur’an’da Geçiyor mu?

En çok merak edilen konular arasında Emirhan isminin Kur'an'da geçip geçmediğidir. Emirhan adı Kur'an'da yer almaz. Arapça ve Türkçe kökenli olarak iki ismin bir arada kullanılması ile hazırlanmış bu güzel isim, son dönemlerin en popüler adları arasında yer almaktadır.

Gözaltına alınmaktan kaçmak için denize atladıİzmir'in Balçova ilçesinde, polis tarafından yapılan kimlik sorgusunda aranması olduğu tespit edilen Sefa Ş., gözaltına alınmamak için denize atladı. Polislerin saatler süren ikna çabasına rağmen Sefa Ş. sudan çıkmak istemeyince, polis ekipleri şüpheliyi denize girip, çıkararak, gözaltına aldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet