Geri Dön
GündemEmniyet’e ilk ATAK

Emniyet’e ilk ATAK

TUSAŞ’ın geliştirdiği Türkiye’nin milli taarruz helikopteri Atak, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün envanterine de girdi. İlk T129 Atak helikopteri, TUSAŞ tesislerindeki törenle Emniyet’e teslim edildi.

Emniyet’e ilk ATAK

 

Törende konuşan TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, teslimatı yapılan Atak Faz-2 helikopterinin lazer ve radar ikaz sistemleriyle donatıldığını belirterek, “Sahada çok güzel performans gösterecek. Atak, yüksek irtifada performansı dünyanın en iyi helikopteridir” dedi. Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş da, 2022 sonuna kadar tamamlanacak 9 adet T-129 Atak helikopterinin ilkini teslim aldıklarını belirterek, “Helikopterlerimiz Ankara merkezli yönetilecek, Diyarbakır, Van, Şırnak ve Hakkari öncelikli olmak üzere bölge illerinde hareketli filo olarak görevlendirilecek” dedi.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir de  “Savunma sanayisinde yerlilik oranımız arttıkça, bağımsızlığımız ve masadaki müzakere gücümüz de artacak” dedi.

Emniyet’e ilk ATAK

İnsansız helikopter

TUSAŞ’ın geliştirdiği elektrikli ve insansız T629 taarruz helikopteri de ilk kez görücüye çıktı. Ön prototipi sergilenen elektrikli ve insansız helikopterin, tasarım ve geliştirme işlemleri sürüyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü 23 Nisan'ı kortejle kutladıİstanbul Emniyet Müdürlüğü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda "23 Nisan Polis Korteji" geçişi düzenledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet