Geri Dön
GündemEn anlamlı 2018 Anneler Günü sözleri... Anneler Günü'nün önemi nedir?

En anlamlı 2018 Anneler Günü sözleri... Anneler Günü'nün önemi nedir?

En anlamlı 2018 Anneler Günü sözlerini haberimizde bulabilirsiniz. Tüm dünyada her yıl kutlanan Anneler Günü'nün önemini ve tarihçesini de derledik. İşte Anneler Günü'nü güzelleştirecek mesajlar...

En anlamlı 2018 Anneler Günü sözleri... Anneler Günü'nün önemi nedir?

En özel Anneler Günü mesajları... 2018 yılında Anneler Günü 13 Mayıs Pazar günü kutlanıyor. En değerli varlıklarımız olan annelerimizi en güzel sözlerle mutlu edebiliriz.

EN GÜZEL VE ANLAMLI 2018 ANNELER GÜNÜ SÖZLERİ

*Dünyada kimseyi seni sevdiğim kadar sevemem, bağlanamam. Anneler günün kutlu olsun canım annem.

*Sen evimizin kraliçesi, başımızın tacısın. En aziz varlığımız. Anneler günün kutlu olsun annem.

*Karşılıksız tek sevgi ananın çocuğuna duyduğu sevgidir. Ben kendi çocuklarımda senin sevgini buldum. Ve seni ne çok sevdiğimi bir daha anladım . İyi ki seninle varım annem. Ellerinden öperim.

*Bana verdiğin sevgiyle bütün dünyam çiçek açtı. Onları hiç soldurmadım annem. Anneler günün kutlu olsun.

*Meğer dilimdeki en güzel kelimeymiş senin adın. Ne zaman ANNEM desem dünyama güneş doğuyor, ruhumu huzur kaplıyor Anneler Günün Kutlu Olsun canım Anam.

*Adı, anne olan dünyanın en güzel melekleri, anneler gününüz kutlu olsun.

*Mesafeler uzak olsa da, yüreğim hep seninle. Anneler günün kutlu olsun anneciğim.

*Gücüme güç, umuduma umut katan annem Anneler günün kutlu olsun!

*Anne senin yüreğin taş olsa dayanır mı, kuş olsa, çiçek olsa, gündüz olsa, kırılmaz mı? Acıdan bir sap menekşenin boynu bu kez dağlar doğursun beni anne. Sen de ılık bir yağmur ol durmadan yağ kanayan yerlerime. Anneler günün kutlu olsun canım annem.

*Benim için herşeye katlanan, her zaman yanımda olan, değeri biçilemeyen dünyanın en güzel annesine.. Anneler günün kutlu olsun Anneciğim.

*Anne gökte bir ışık, anne parlak bir yıldız anne yoklukta bir düş, ayda bir yaldız anne tutunulan bir dal, dertlerin garip çizgisi anne gözümdeki yaşların bir virane dizgisi. Anneler günün kutlu olsun canım anam.

ANNELER GÜNÜ'NÜN ÖNEMİ NEDİR?

Anneler günü geleneği, Antik Yunanlıların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa'nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı. ABD'de Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi.

İstanbul Avcılar'da silahlı kavgaİstanbul Avcılar'da araları aralarında husumet olduğu öne sürülen iki grup arasında silahlı kavga çıktı.  Açılan ateş sonucu bir kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet