Geri Dön

En güzel Berat Kandili mesajları! (Kandil mesajları 2017)

Berat Kandili bu gece idrak ediliyor. Müslüman aleminde en özel gecelerden olan Berat Kandili gecesinde uzaktaki akrabalarınıza gönderebileceğiniz en güzel kandil mesajlarını sizler için hazırladık. İşte en özel Berat Kandili mesajları...

En güzel Berat Kandili mesajları! (Kandil mesajları 2017)

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Yılmaz, berat gecesinin Müslümanlar için ne anlam ifade ettiğini anlattı.

Müslümanların dini hayatının en anlamlı ve önemli zaman diliminin üç aylar olduğunu ifade eden Yılmaz, beratın recep, şaban, ramazan aylarının tam ortasında şaban ayının 15’inde idrak edildiğini hatırlattı.

Beratın kelime olarak dopdolu bir manayı ifade ettiğini dile getiren Yılmaz, "Berat kelimesi vesika, belge, beri olmak, uzak olmak anlamlarına geliyor. Daha önemlisi berat kelimesinden türeyen teberra-tevella tabirleri önemlidir. Yani biz, berat gecesinde bir şeylerden teberra etmek, uzak durmak veya yakın olmak üzere yeniden karar veriyoruz. Yeniden irade beyanında bulunuyoruz." diye konuştu.

"Ayetlerde de bu gecede hikmetli işlerin birbirinden ayrıldığından bahsedilmektedir. Rivayetlere göre ölüm, rızık gibi işlemlerin görevli meleklere verildiği bahsedilen bir gecedir. İnanan insanlar olarak, şaban aynın ortasındaki bu iklimde ramazana girerken nelerden uzak duracağımız, nelere yakın duracağımız ve ramazan boyunca bunun antrenmanını yaparken, yapacağımız güzelliklerin gözden geçirilmesi, karar mekanizmasının işletilmesi anlamına gelmektedir."

Prof. Dr. Yılmaz, berat gecesinin ferdi hayatımızda kararlar alma açısından önemli bir yeri olduğu gibi toplumsal ve İslami hayatta da anlamlı olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çünkü herkesin birbirine duaya durduğu ve Cenab-ı Hakk’ın rahmetinden, mağfiretinden istifade etmek üzere toplandığı, karar verdiği önemli bir gece. Cenab-ı Hakk’ın rızasına uygun olan her şeye tevella etmek, yakın olmak, Cenab-ı Hakk’ın rızasına uygun olmayan nefsani, dünyevi putlara ait her şeyden teberra edip, uzak durmak üzere karar verdiğimiz bir gece olarak değerlendirmeliyiz."

RESİMLİ KANDİL MESAJLARI

En güzel Berat Kandili mesajları (Kandil mesajları 2017)

En güzel Berat Kandili mesajları (Kandil mesajları 2017)

BERAT KANDİLİ MESAJLARI 2017

*Yükü sevgi özü saygı gücü barış süsü hoşgörü olan mübarek Berat kandilini kutlarım Allah’a emanet olun.

*Bin damla serpilsin yüreğine, bin tatlı mutluluk dolsun günlerine, bin bir hayalin gerçekleri bulsun, her türlü duaların kabul olsun, kandilin mübarek olsun…

*Kalpler vardır ,sevgiyi yaşatmak için,İnsanlar vardır, dostluğu paylaşmak için,Mubarek günler vardır, Beraberce kutlamak için..

*Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmesine vesile olan kandiliniz mübarek olsun.

*ALLAH’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun.

*Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, şeytan senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş öyle bir geceye doğsun ki duaların kabul kandilin mübarek olsun.

*Varlığı ebedi olan, Merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmesine vesile olan kandiliniz mübarek olsun.

*Ruhu aşk ve muhabbet mührüyle damgalı, kalbi kutsi dava ile sevdalı, sinesi heyecan, coşku tufanı ve şükür notaları ile örülmüş güzel insan, kandilin mübarek olsun.

*Her gün yeni doğan güneş kadar, her gece parlayan yıldızlar kadar, her bahar açan çiçekler kadar hayatınız güzel olsun. Berat Kandiliniz hayırlı olsun…

*Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, şeytan senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş öyle bir geceye doğsun ki duaların kabul Berat Kandiliniz Mübarek Olsun

*Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu, Berat Kandiliniz Mübarek Olsun

En güzel Berat Kandili mesajları (Kandil mesajları 2017)


*Talihiniz gözIeriniz kadar berrak, kaderiniz bakışınız kadar güzel, umudunuz yarın kadar yakın, yarınınız aşkınız kadar mutlu, aşkınız beraat kadar mukaddes, dualarınız istediğiniz gibi makbuI oIsun.

*Allah'ın rahmeti, bereketi sizinle oIsun, gönül günesiniz hiç solmasin, yüzünüz aydin olsun, kabriniz nur dolsun, makaminiz Firdevs, duaIariniz kabul olsun. Kandiliniz kutIu oIsun..

*Beraat kandilin mübarek oIsun. Allah sana sevdikIerinIe beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.

En güzel Berat Kandili mesajları (Kandil mesajları 2017)

D-100'de şok görüntü! Aniden bastırdı, İstanbul istikameti kapandıKocaeli'nin bazı bölgelerinde aniden bastıran sağanak, hayatı olumsuz etkiledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber