Geri Dön

En ‘moda’ hafta tam gaz başladı!

İstanbul’un en önemli moda etkinliği ‘İstanbul Fashion Week’ dün Gizia defilesiyle Kuruçeşme Arena’da başladı. İlk gün Gizia, Beste Gürel, Ayhan Yetgin, Özlem Erkan, Ece Gözen, Nian, Maid İn Love ve Kaf’dan By Elaidi defileleri gerçekleşti...

En ‘moda’ hafta tam gaz başladı!

İstanbul’un en önemli moda etkinliği ‘İstanbul Fashion Week’ dün Kuruçeşme Arena’da başladı. İlk gün Gizia, Beste Gürel, Ayhan Yetgin, Özlem Erkan, Ece Gözen, Nian, Maid İn Love,?İma (İstanbul?Moda Akademisi) ve Kaf’dan By Elaidi gibi defilelerle başlayan etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu. Her yıl İstanbul Modern’de yapılan, bu kez Kuruçeşme Arena’da başlayan ‘Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul Presented By Amerikan Exspress’ Gizia defilesiyle modaseverlere “Merhaba” dedi. Uzun zamandır markanın yüzü olan ve geçen aylarda beş vakit namaza başladığını söyleyen Tuğçe Kazaz, defilede dört parçayla podyuma çıktı. 2014 ilkbahar-yaz koleksiyonunun sergilendiği defilede, Merve Büyüksaraç, Didem Soydan, Ebru Öztürk gibi mankenler de yer aldı. Yoğun ilgi gösterilen etkinliği izleyenler arasındaysa Ece Gürsel, Erkan Özerman ve Deniz Berdan vardı.
Defilenin başmankeni Tuğçe Kazaz daha sonra etkinliğin bitmesiyle backstage’den çıkarak gazetecilerin bulunduğu alana geçti. Muhabirlerle adeta köşe kapmaca oynayan Kazaz, “Ben işimi yapmak istiyorum. Beni rahat bırakın” diye bağırdıktan sonra defile alanını terk etti. Günün ikinci defilesi ise Beste Gürel’in solo defilesi oldu. Tapınaktan podyuma temalı defile izleyenlerden tam not aldı. İstanbul Fashion Week kapsamında ilk solo defilesini gerçekleştiren Beste Gürel, koleksiyonunda, Tayland’ın başkenti Bangkok’un canlı gece hayatını, mistik havasını ve iç huzurunu yansıttı. Defileyi izleyenler arasında ise Seren Serengil yer aldı. Geçmiş yıllara nazaran daha az modaseverin takip ettiği organizasyonda 40’tan fazla tasarımcının koleksiyonları yer alacak.

Beş gün boyunca devam edecek
Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul presented by American Exspress kapsamında İlkbahar-yaz 2014 koleksiyonlarını sergileyecek tasarımcılar arasında Cengiz Abazoğlu, Argende, Arzu Kaprol, Ayhan Yetgin, Beste Gürel, Gizia, Hakkan Akkaya, Lug Von Siga, Maybelline New York by DB Berdan, Nej, Nian, Niyazi Erdoğan, Zeynep Mayruk gibi isimler yer alacak. Etkinliğin devam edeceği beş gün boyunca dünyanın dört bir yanından İstanbul’a gelen binlerce kişi trendleri yakından izleme fırsatı bulacak.

‘Çişimi tutarak defileye çıkamam’

Öte yandan organizasyon eksiklikleriyle katılımcılara zor anlar yaşattı. İnternet alt yapısının yetersiz oluşu nedeniyle özellikle basın mensuplarının görev yapmakta zorlandığı etkinlikte, backstage bölümündeki tuvaletlerin arızalanması defileye çıkan mankenleri isyan ettirdi. Manken Didem Soydan, girecek tuvalet bulamayınca gün boyu yaşadıklarını Twitter adresinden, “Fashion Week tuvaletlerinin sifonu çalışmıyor. Çöpler birikti, çişimi tutarak defileye tutamam” sözleriyle özetledi.

Bolu'da trafik kazası: 2 ölü, 1 yaralı!TEM Otoyolu Bolu Dağı geçişinde seyir halindeki cip, önünde seyreden TIR’ın altına girdi. Kazada cipte bulunan 2 kişi yaşamını yitirirken, 1 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber