Geri Dön

En özel Berat Kandili mesajları (2017 Berat Kandili mesajları)

Berat Kandiline özel en akılda kalıcı mesajları sizler için derledik. Berat Kandili mesajları ile rahmet, bereket ve mağfiret dolu geceye özel güzel dileklerinizi herkesle paylaşın. İşte en özel ve güzel Berat Kandili mesajları...

En özel Berat Kandili mesajları (2017 Berat Kandili mesajları)

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, üç ayların ortasında yer alan berat gecesinin vesika, belge, beri olmak, uzak olmak anlamlarına geldiğini belirterek, "Daha önemlisi berat kelimesinden türeyen teberra-tevella tabirleri, kötülüklerden uzak, iyiliklere yakın durmayı hatırlatıyor." dedi.

Müslümanların dini hayatının en anlamlı ve önemli zaman diliminin üç aylar olduğunu ifade eden Yılmaz, beratın recep, şaban, ramazan aylarının tam ortasında şaban ayının 15’inde idrak edildiğini hatırlattı.

Beratın kelime olarak dopdolu bir manayı ifade ettiğini dile getiren Yılmaz, "Berat kelimesi vesika, belge, beri olmak, uzak olmak anlamlarına geliyor. Daha önemlisi berat kelimesinden türeyen teberra-tevella tabirleri önemlidir. Yani biz, berat gecesinde bir şeylerden teberra etmek, uzak durmak veya yakın olmak üzere yeniden karar veriyoruz. Yeniden irade beyanında bulunuyoruz." diye konuştu.

En özel Berat Kandili mesajları (2017 Berat Kandili mesajları)


BERAT KANDİLİ MESAJLARI 2017

*Yükü sevgi özü saygı gücü barış süsü hoşgörü olan mübarek Berat kandilini kutlarım Allah’a emanet olun.

*Bin damla serpilsin yüreğine, bin tatlı mutluluk dolsun günlerine, bin bir hayalin gerçekleri bulsun, her türlü duaların kabul olsun, kandilin mübarek olsun…

*Kalpler vardır ,sevgiyi yaşatmak için,İnsanlar vardır, dostluğu paylaşmak için,Mubarek günler vardır, Beraberce kutlamak için..

*Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmesine vesile olan kandiliniz mübarek olsun.

*ALLAH’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun.

*Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, şeytan senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş öyle bir geceye doğsun ki duaların kabul kandilin mübarek olsun.

*Varlığı ebedi olan, Merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmesine vesile olan kandiliniz mübarek olsun.

*Ruhu aşk ve muhabbet mührüyle damgalı, kalbi kutsi dava ile sevdalı, sinesi heyecan, coşku tufanı ve şükür notaları ile örülmüş güzel insan, kandilin mübarek olsun.

*Her gün yeni doğan güneş kadar, her gece parlayan yıldızlar kadar, her bahar açan çiçekler kadar hayatınız güzel olsun. Berat Kandiliniz hayırlı olsun…

*Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, şeytan senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş öyle bir geceye doğsun ki duaların kabul Berat Kandiliniz Mübarek Olsun

*Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu, Berat Kandiliniz Mübarek Olsun

*TaIihiniz gözIeriniz kadar berrak, kaderiniz bakışınız kadar güzeI, umudunuz yarın kadar yakın, yarınınız aşkınız kadar mutIu, aşkınız beraat kadar mukaddes, duaIarınız istediğiniz gibi makbuI oIsun.

*AIIah'in rahmeti, bereketi sizinIe oIsun, gönüI günesiniz hiç soImasin, yüzünüz aydin oIsun, kabriniz nur doIsun, makaminiz Firdevs, duaIariniz kabuI oIsun. KandiIiniz kutIu oIsun..

*Beraat kandiIin mübarek oIsun. AIIah sana sevdikIerinIe beraber mutIu ve huzurIu bir şekiIde yaşamayı nasip etsin.

En özel Berat Kandili mesajları (2017 Berat Kandili mesajları)


KANDİL GECESİ NASIL İBADET EDİLİR?

* Kur'ân–ı Kerim okunmalı; okuyanlar dinlenmeli.

* Kaza, nafile namazlar kılınmalı; varsa o geceye ait nakledilen namazlar, onlar da ayrıca kılınabilir; kandil gecesi, özü itibariyle ibadet ve ibadette ihsan şuuruyla ihya edilmeli.

* Günahlara samimi olarak tevbe ve istiğfar edilmeli; idrak edilen geceyi son fırsat bilerek nedamet ve inabede bulunulmalı.

* Yoksul, kimsesiz, öksüz, yetim, hasta, sakat, yaşlı olanlar ziyaret edilip, sevgi, şefkat, hürmet, hediye ve sadakalarla mutlu edilmeli.

* O gece ile ilgili âyetler, hadîsler ve bunların yorumları ilgili kitaplardan ferden veya cemaaten okunmalı.

* Kandil gecesinin akşam, yatsı ve Sabah namazları cemaatle ve camilerde kılınmalı.

* Bu kandil gecelerinin gündüzlerinde mümkün olduğunca oruç tutulmalı.

En özel Berat Kandili mesajları (2017 Berat Kandili mesajları)


DİNİ GÜNLER 2017

Berat Kandili: 10 Mayıs
Ramazan'ın Başlangıcı: 27 Mayıs
Kadir Gecesi: 21 Haziran
Arefe (Ramazan): 24 Haziran
Ramazan Bayramı: 25 Haziran
Arefe (Kurban): 31 Ağustos
Kurban Bayramı: 1 Eylül
Hicri Yılbaşı: 21 Eylül
Aşure Günü: 30 Eylül
Mevlid Kandili: 29 Kasım

Uyuşturucu çetesine film gibi operasyonMOBESE'ye el sallayıp uyuşturucu satan çete helikopter destekli operasyon düzenlendi. Operasyonda gözaltına alınan 54 çete üyesinin tamamı tutuklandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber