Geri Dön
Gündem'En son bizim haberimiz oldu'

'En son bizim haberimiz oldu'

Fırtınada köprüden geçemeyen sürücülere siper olan İETT şoförleri “Gelen tebrikler ve aramalar üzerine olayı öğrendik. Kahraman baba ilan ettiler beni evde” dediler

'En son bizim haberimiz oldu'

GÜLDEN ÇOKTAN İstanbul - Köprüdeki yoğun rüzgarda motosiklet sürücülerini koruyan İETT şoförleri Osman Yurtseven ve Adem Çalışkan, göz yaşartan dayanışma anlarını Milliyet'e anlattı. Saatte hızı 130 kilometreyi bulan fırtınada zor zaman yaşayanlardan arasında motokuryeler de vardı. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde zor anlar yaşayan motosikletlilerin imdadına ise metrobüs şoförleri yetişti. Metrobüs şoförleri, siper olarak motosikletlilerin güvenli bir şekilde köprüyü geçmesini sağladı. Şoförlerin bu hareketi ise sosyal medyada yoğun ilgi gördü. İETT, Çalışkan ve Yurtseven'le birlikte çok sayıda kuryeye yardımcı olan şoförlere plaket verecek.

'Evde kahraman baba'

Motokuryelere yardımın dolayı iki kızı tarafından "kahraman baba" ilan edildiğini anlatan Osman Yurtseven, 17 yıldır İETT'de şoför olarak çalıştığını ifade ederek şunları söyledi:

"Biz köprü katılımına girdiğimizde trafik duruyordu. Ben öndeydim. Memur arkadaşlar, motorcuları durdurmuştu. Bana motorcu arkadaşların zor durumda olduğunu söyleyerek yardımcı olmamızı istedi. Ben de severek yardımcı olabileceğimi söyledim. Polis memurlarımız, 'Diğer metrobüsü bekleyelim, siz sağdan, o soldan, motorcu arkadaşları ortaya alarak güvenli bir şekilde geçirebilir miyiz' dedi. Diğer arkadaşım da geldiğinde güvenli bir şekilde gerek aynadan motorcu arkadaşlara bakarak, gerek meslektaşımla göz teması kurarak köprüyü geçtik. Bu bizim insanlık vazifemizdi. Olaydan benim iki üç saat sonra haberim oldu. Televizyonun çanağı hava koşullarından dolayı döndüğünden yayın yoktu. Gelen tebrikler ve aramalar üzerine olayı öğrendim. Sağ olsun müdürlerimiz, arkadaşlarımız aradı. İki tane kızım var. Benimle çok gururlandılar. Kahraman baba ilan ettiler beni evde."

'Haberim olmazdı'

Adem Çalışkan ise "Köprüye geldiğimizde orta şeridi kullanmamız yönünde bir mesaj geldi. Kaza olduğunu düşündüm. Olay yerine vardığımda durum farklıydı. Motorcular mahsur kalmıştı. Polis arkadaşlarla bilgi alışverişinde bulunduk. Aracın içerisine almayı düşündüm ama yolcu çoktu. Ben sola, diğer arkadaş sağ tarafa geçerek, motorcuları güvenli şekilde karşıya geçirdik. İnanın en son biz öğrendik. Çay içip yemek yiyip yatacaktım. Merkezden aradılar. 'Kaptan olaydan haberin var mı' dediler. Güzel dileklerini ileten herkese çok teşekkür ederim" dedi.

Soylu ve Karaismailoğlu'ndan önemli duyuru: 2 gün daha ücretsiz
Arnavutköy'de pes dedirten uyanıklık! Hemen 1000 liraya çıkardılar
AK Parti'den İstanbul tepkisi! Ekrem İmamoğlu'ndan özür
Dünya devinden Türkiye hamlesi! 10 şehirde kurulacak, iş ilanları açıldı...
Serap çıktı! Mars'ta eşi benzeri olmayan 'keşif'
All Star'da bu da oldu! Yarışmayı reddetti
Galatasaray transferi bitirdi! Duyurdular, Türkiye'ye geliyor
Konut alım satımından yeni dönem! Tamamen değişecek
İntikamın böylesi! Aldatılan kadın sosyal medyayı salladı
1.5 milyonluk delik! Kamera kayıtlarında ortaya çıktı
Emre Belözoğlu'ndan bomba transfer! Visca'nın yerine...
Fatma Girik'in vefatı yasa boğdu! Mal varlığını onlara bıraktı
'Ana kuzuları'nın katili böyle can verdi!
Geri sayım başladı! Asgari ücretten kaldırıldı
Kazı Kazan Süper Renklerle Kazan Oynadı, 1.000.000 TL Kazandı!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler