Geri Dön
GündemEngelli Fatih'in ailesi, acı haberin Liberyalı sevgilisine ulaştırılmasını istedi

Engelli Fatih'in ailesi, acı haberin Liberyalı sevgilisine ulaştırılmasını istedi

Adana'da, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden yüzde 82 engelli bilişim uzmanı Fatih Öztürk'ün ailesi, acı haberi 4 yıldır aşk yaşadığı Liberyalı sevgilisi Pinky M. Prosser'e ulaştırılmasını istedi. Fatih'in ağabeyi Davut Öztürk, "Kız arkadaşı ölüm haberini duydu mu bilemiyoruz. Biz kendisine ulaşamadık, onun bulunduğu yerde internet ve iletişim sorunu var. Ona Fatih'in öldüğü bildirilsin istiyoruz" dedi.

Engelli Fatih'in ailesi, acı haberin Liberyalı sevgilisine ulaştırılmasını istedi

Adana Yüreğir Devlet Hastanesi'nin bilgi işlem bürosunda çalışan yüzde 82 engelli bilişim uzmanı Fatih Öztürk(35) , 2016 yılında internet üzerinden Liberya Cumhuriyeti'nde yaşayan Pinky M. Prosser (26) ile tanıştı.

Kısa sürede arkadaş olan ikili evlenmeye karar verdi, ancak Pinky M. Prosser Türkiye'ye gelemedi. Çiftin, sorunun çözümü için yaptığı tüm girişimler, sonuçsuz kaldı.

Sevgilisine kavuşmak ve iki ülke arasında dostluk köprüsü kurmak isteyen Fatih Öztürk, solunum yetmezliğine bağlı olarak kalp krizi geçirip, hayatını kaybetti. Öztürk'ün cenazesi Buruk Mezarlığı'nda gözyaşları arasında toprağa verildi.

KIZ ARKADAŞINA ULAŞAMADIK

Kardeşini mezarı başında ziyaret eden ağabeyi Davut Öztürk (40), acı haberin Liberyalı sevgilisi Pinky M. Prosser'e ulaştırılmasını istedi.

Öztürk, "Ölümü aniden oldu, hiç beklemiyorduk. Evde nefes alamayınca hastaneye götürdük, 20 dakika sonra ölüm haberini aldık. Hayalleri vardı, evlenmek istiyordu. Kız arkadaşı ölüm haberini duydu mu bilemiyoruz. Biz kendisine ulaşamadık, onun bulunduğu yerde internet ve iletişim sorunu var" dedi.

Engelli Fatihin ailesi, acı haberin Liberyalı sevgilisine ulaştırılmasını istedi

Bursa'da sağanak etkili oldu, bazı cadde ve sokakları su bastıBursa'da etkili olan sağanak ve dolu nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü. Su birikintisi nedeniyle bazı bölgelerde araçlar trafikte zor anlar yaşadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet