Geri Dön
GündemEngelli kıza vurduğu sopa silah sayıldı

Engelli kıza vurduğu sopa silah sayıldı

İstanbul Üsküdar’da, modacı Sinem Yalçın’ın engelli kız kardeşinin gittiği kuaförde darp edildiği iddiasına ilişkin kuaför çalışanlarının davası sürerken, iş yeri sahibi hakkında 2 yıl 3 aya kadar hapis istemiyle yeni bir dava açıldı. İddianamede, müşterileri rahatsız etmesi üzerine şüphelinin sopayla engelli kıza vurduğu anlatıldı. Sopa silahtan sayıldı.

Engelli kıza vurduğu sopa silah sayıldı

Üsküdar’da 10 yıl önce emniyet şeridinde otomobilini kontrol ederken Faruk Kalkavan'ın kullandığı lüks cipin çarpması sonucu hayatını kaybeden moda tasarımcısı Sinem Yalçın'ın engelli kız kardeşi Didem Yalçın(34) iddiaya göre, 7 Mart 2018 tarihinde gittiği bir kuaförde darp edilmişti.

Ailenin şikayetçi olması üzerine kuaför çalışanları Cevdet Eren ve Gülçin Çetinel hakkında “beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak kişiyi kasten yaralama” suçundan ayrı ayrı 1 buçuk yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Duruşmada tanık olarak dinlenen iş yeri sahibi Yılmaz D. hakkında da “beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak kişiyi silahla kasten yaralama” suçundan yeni bir dava açıldı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, kuaför çalışanları Cevdet Eren ve Gülçin Çetinel hakkında iddianame düzenlendiği, soruşturma aşamasında Yılmaz D. hakkında da şikayette bulunulduğu belirtildi.Şüpheli Yılmaz D.’nin, sahibi olduğu kuaför dükkanına gelen Didem Yalçın’ın müşterilere rahatsızlık vermesi üzerine elindeki sopayla engelli kıza vurduğu kaydedildi.

Savcılık, olayda kullanılan sopayı silahtan sayarak Yılmaz D.’nin “beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak kişiyi silahla kasten yaralama” suçundan 2 yıl 3 aya kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

İddianame, gönderildiği Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Kuaför dükkanının sahibi Yılmaz D. önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

Engelli kıza vurduğu sopa silah sayıldı

Bakan Koca'dan aşı açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Uğur Şahin ile gerçekleştirdiği görüşmede Haziran ayı için 30 milyon doz BioNTech aşısı sözü verildiğini belirtti. Bakan Koca, "Biz opsiyonel olarak 30 milyona gelecek şekilde anlaşma yapmıştık. Uğur Hoca, Türkiye'ye aşı gönderme konusunda büyük gayret sarf ediyor. 'Haziran ayı için 30 milyon doz aşıyı şimdiden söz verebilirsin' dediler." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet