Geri Dön
GündemEnver Demirel kimdir?

Enver Demirel kimdir?

Enver Demirel, 31 Mart Yerel Seçimlerinde kesin olmayan sonuçlara göre MHP Etimesgut Belediye Başkanı oldu. 1961 yılında Ankara’da doğan Demirel, halen Etimesgut Belediye Başkanlığı görevini yürütüyor. Peki Enver Demirel kimdir?

Enver Demirel kimdir?

Enver Demirel, 31 Mart Yerel Seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın Etimesgut Belediye Başkan adayı oldu. 1961’de Ankara’da dünyaya gelen Demirel, lise mezunu. Peki Enver Demirel kimdir?

ENVER DEMİREL KİMDİR?

1961 yılında Ankara’da doğdu. 1968 yılından itibaren Etimesgut’ta ikamet etmektedir.
Eğitimini tamamladıktan sonra bir süre Serbest Muhasebecilik yapmış ve özel sektör faaliyetinde bulunmuştur. Siyasi hayatına Milliyetçi Hareket Partisi’nde başlamış, 1995-1999 yılları arasında Etimesgut İlçe Başkanlığı görevinde bulunmuştur. 18 Nisan 1999 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimleri’nde, partisinin ve Etimesgutlular’ın teveccühü ile 1. Dönem Belediye Başkanlığı’na seçilmiştir.

5 yıllık görev süresi içerisinde, başarılı hizmetlere imza atmıştır. 28 Mart 2004 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimi’nde tekrar aday olmuş ve partisini başarı ile temsil etmiştir. Oylarını artırmasına rağmen, seçilememiştir. Belediye Başkanlığı’ndan ayrıldıktan sonra, 2004 yılından itibaren MHP Genel Merkezi ve Ankara İl Başkanlığı bünyesinde, mahalli idarelerle ilgili çeşitli çalışmalarda bulunmuş, 2006 Temmuz ayında yapılan ilçe kongresinde yeniden ilçe başkanlığı görevini üstlenmiştir.
Enver Demirel, 29 Mart 2009 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimleri’nde, Genel Başkan Sayın Devlet Bahçeli’nin takdirleri ve vatandaşların teveccühleri ile belediye başkanlığına üçüncü kez aday olmuş ve 5 yıl önce kaybettiği seçimi yeniden kazanmıştır.

İkinci başkanlık döneminde, yine başarılı ve örnek belediyecilik hizmetlerine imza atmıştır. Bu dönemde hızla büyüyen ve gelişen Etimesgut’un nüfusu 500 bine ulaşmış, Türkiye’nin en modern ilçeleri arasında ön sıralara yükselmiştir. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler seçimlerinde, belediye başkanlığına 4. kez aday olmuş, üst üste 2. kez seçilerek, 3. hizmet dönemine başlamıştır. Demirel, tecrübesi ve birikimleriyle kazandığı “örnek belediye başkanı” kimliği ile, kendisinden beklenen örnek belediyecilik projelerine yenilerini eklemek ve Cumhuriyet’in 100. Yılında 1 milyon nüfusa ulaşacak Etimesgut’u geleceğe hazırlamak için çalışmaktadır.
Demirel, evli ve 3 çocuk babasıdır.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Bakan Ersoy açıkladı! AKM 29 Ekim'de açılıyorKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulunuyor. AKM'nin inşasında sona gelindiğini belirten Bakan Ersoy, "Şu anda her şey hazır son rötuşları yapıyoruz. Atatürk Kültür Merkezi çok büyük bir kompleks. Bütün İstanbul ekiplerimizin depoları var. Son teknoloji ile yapıldı sahne teknolojisi. Performansı artırmak istiyorsanız döner sahne sistemi olması gerekli. Oyun sırasında da sahneyi değiştirebiliyorsunuz. Burada daha hızlı olabilir etkinlik." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler