Geri Dön
GündemEsenyurt'ta kurnaz hırsız hem şapkayı hem parayı aldı!

Esenyurt'ta kurnaz hırsız hem şapkayı hem parayı aldı!

İstanbul Esenyurt'ta bir kişi aldığı şapkanın parasını ödediği sırada kasiyeri şaşırtarak, verdiği parayla beraber mağaza çalışanından 200 lira fazla para aldı. O anlar ise mağazanın güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Olay, geçtiğimiz perşembe günü Esenyurt Yenikent Mahallesi'nde bulunan bir giyim mağazasında yaşandı. Edinilen bilgiye göre, bir kişi mağazanın kasa kısmının arkasında bulunan şapkalardan almak istedi. 25 lira değerindeki şapkaya 200 lira para veren şüpheli, daha sonra cebinde bozuk para olduğunu söyledi. Verdiği 200 lirayı alan şüpheli, bu sefer 105 lira uzatıp kasiyere, "200 liramı vermediniz" diyerek kasadan 200 lira daha aldı.

Verdiği 105 lira paranın üstü ve şapkayı da alan kişi, daha sonra mağazadan ayrıldı. Kafası karışan kasiyer, durumu mağaza müdürü Timur Kayıkçıoğlu'na bildirdi. Kamera kayıtlarını izleyen çalışanlar, durumun hırsızlık olduğunu fark etti. Kayıkçıoğlu, güvenlik kamerası kayıtlarını alarak şüpheliden şikayetçi oldu. O anlar ise mağazanın güvenlik kamerasına yansıdı.

"ÜST ÜSTE PARA VERMİŞ OLDUK"

Yaşanan ilginç hırsızlığı anlatan mağaza sorumlusu Timur Kayıkçıoğlu, "25-30 yaşlarında bir adam, kasamıza geldi. Şapka almak istediğini söylemiş. Daha sonra 200 lira para veriyor. Daha sonra bozuk parası olduğunu söyleyip, 200 lirayı geri istiyor. 5 lira uzatıp, 'Şapkanın fiyatı 25 lira değil mi?' diye soruyor. Daha sonra da 'Benim param sizdeydi' diyor. Parasını geri istiyor. Biz de üst üste para vermiş olduk. Halbuki biz parasını vermiştik. Bu sefer kasanın parasını istiyor. Amacı ekstradan para almak. Daha sonra 100 lira veriyor. Kasiyerimiz 80 lira para üstü veriyor. 'Anlaştık mı?' diye soruyor. Kasiyerimizin bizi arayıp, bir durum olduğunu söylemesiyle fark ettik. Kamera kayıtlarını izledik" dedi.

 

Memur ve emekli maaş zammı farkları ödemesi 15 Ocak'a yetişmedi! İşte sebebi...
Bakan Ersoy 'hedef 35 milyar dolar' dedi ve sevindiren haberi verdi
Meteoroloji'den turuncu kodlu uyarı geldi! 20 santimetreyi bulacak
G.Saray'a transfer çalımı! Süper Lig ekibiyle anlaştı
İngiltere Kraliyet ailesine soğuk duş! Tüm unvanları alındı
AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki: İpi Kandil'in elindedir
MasterChef'te bir yarışmacı şampiyonluğa yaklaştı! İşte gecenin kazanan ismi...
MI5 ortaya çıkardı, ülke sarsıldı! 'Gizli ajan ödül bile almış'
Boupendza için girişimler başladı! Yeniden Süper Lig'de
Dövizde çözülme daha fazla olacak! Sınır yok...
Yer: Sivas! Banka müdüründen 2,5 milyon dolarlık vurgun
Yapışık ikizinin hayalini gerçekleştirdi! TikTok'u sallıyor
İbrahim Tatlıses'e 43 yaş küçük eski sevgilisinden ret!
Son dakika... Putin'e yaptırım! İpler kopuyor
Çekiliş Cumartesi Akşamı 21:30’da!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler