Geri Dön

Esenyurt’ta silahlı kavgada ölen taksici iki kardeş toprağa verildi

Esenyurt'ta taksiciler arasında yaşanan silahlı kavgada hayatını kaybeden 3 kişiden, kardeş olan Cengiz ve Yavuz Dayanmaz'ın cenazeleri toprağa verildi.

Esenyurt’ta silahlı kavgada ölen taksici iki kardeş toprağa verildi

Esenyurt Meydanı’nda bulunan taksi durağında dün sabah saatlerinde yaşanan silahlı kavga sonrasında 3 taksici öldürülmüş, 2 taksici de yaralanmıştı. Hayatını kaybeden Cengiz Dayanmaz, Yavuz Dayanmaz ve Sinan Öztürk’ün cenazeleri adli tıp morguna kaldırıldı. Adli Tıp Kurumu'nda işlemleri sona eren kişilerin cenazeleri, Küçükçekmece Mezarlıklar Müdürlüğü’ndeki gasilhaneye götürüldü. Burada cenaze namazlarının kılınmasının ardından kardeş olan Cengiz ve Yavuz Dayanmaz’ın cenazeleri Esenyurt Gülvadi Mezarlığı’na götürüldü. Mezarları başında dua edilen ve helallik istenen Cengiz ve Yavuz Dayanmaz toprağa verildi.

Aynı olayda hayatını kaybeden Sinan Öztürk’ün de Ağrı’da defnedileceği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı'ndan İİT Diyanet Başkanları İstişare Toplantısı'na video mesajCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İİT Diyanet Başkanları İstişare Toplantısı'na video mesaj gönderdi. İslam dünyasına çağrıda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında, "Görüş ayrılıklarımızı bir kenara bırakmalıyız" dedi ve ekledi: "Fitneye düşmeyeceğiz, kardeşliğimize halel getirmeyeceğiz." Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a da tepki gösteren Erdoğan, "Macron'un başını çektiği girişimlerin gayesi İslam ile hesaplaşmaktır" diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber