Geri Dön

Eşinin çocuklarının gözü önünde vurduğu Firdevs, yaşam mücadelesi veriyor

Aksaray'da 3 çocuğunun geçici velayetini almak için geldiği icra dairesi çıkışında boşanma davası açtığı eşi Ramazan A.'nın silahlı saldırısında yaralanan Firdevs A.'nın hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi. Gözlerinin önünde anneleri vurulan 6, 9 ve 12 yaşlarındaki oğulları ise devlet korumasına alındı.

Eşinin çocuklarının gözü önünde vurduğu Firdevs, yaşam mücadelesi veriyor

Olay, dün saat 11.30 sıralarında Aksaray Hacı Hasanlı Mahallesi'nde meydana geldi. Boşanma davası açan Firdevs A. (30) , geçici velayetlerini almak için geldiği icra dairesinden çıkışta eşi Ramazan A.'nın  (35) silahlı saldırısına uğradı. Ramazan A., otomobille kaçarken, 3 çocuğunun yanında yüzünden ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Firdevs A., ambulansla Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Vücuduna 6 mermi isabet ettiği saptanan Firdevs A., ameliyat edildi.

YOĞUN BAKIMDA 

Yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren Firdevs A.'nın yaklaşık 5 ay önce evi terk edip, eşinin kuzeni Mikail A. ile birlikte Antalya'da yaşamaya başladığı ve ardından da boşanma davası açtığı belirtildi. Çocuklarının geçici velayetini almaya hak kazandığı için de dün velayet belgesini almak için icra dairesine geldiği ve çıkışta da kendisini takip eden eşinin saldırısına uğradığı ifade edildi.

Saldırı sırasında büyük korku yaşayan, yakınları tarafından oturdukları Gençosman köyüne götürülen çiftin 3 çocuğu devlet korumasına alınarak yuvaya yerleştirildi.

Polis, olayın ardından otomobiliyle kaçan Ramazan A.'nın yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

Teslim olan kadın terörist örgütteki tacizleri anlattıŞırnak'ta bölücü terör örgütü PKK'dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan kadın terörist, ifadesinde, örgütün kamplarında yaşanan taciz, tecavüz ve şiddet olaylarını anlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet