Geri Dön

Eski eşini öldüren zanlının babası da annesini öldürmüş!

İzmir'in Buca ilçesinde, 2 ay önce boşandığı eşi Büşra Yabaşkul'u pompalı tüfekle vurarak öldüren Orkun Çevik'in annesi Deniz Çevik'in, henüz 5 yaşındayken babası Ferdi Çevik tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Eşini pompalı tüfekle vurarak öldüren Ferdi Çevik'in halen cezaevinde olduğu, 2017 yılında baba olan Orkun Çevik'in de doğan kızına annesinin adı olan 'Deniz'i koyduğu öğrenildi. Öte yandan Büşra Yabaşkul için bugün Mareşal Fevzi Çakmak Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Genç kadının ailesi ile yakınlarının katıldığı cenazede, yaklaşık 100 kadın, ellerinde pankart ve döviz taşıyarak, kadın cinayetlerine tepki gösterdi.

Eski eşini öldüren zanlının babası da annesini öldürmüş!

Ulubatlı Mahalle Muhtarı Şengül Kahramaner, Orkun Çevik'in uyuşturucu madde kullandığını iddia ederek, "Orkun çalışmadığı ve madde bağımlısı olduğu için Büşra boşandı. Mahallemizde böyle bir olay yaşadığımız için çok üzgünüz. Orkun'un babası da aynı şeyi annesine yapmıştı. Hiç kimse böyle bir ölümü hak etmiyor. Sık sık cezaevinde olan babasını ziyarete gidiyormuş" dedi.

Saygı Mahallesi Muhtarı Fatma Öztürk de kadın cinayetlerinin son bulmasını isteyerek, "Kadın cinayetleri devam ediyor. Annelerin ağlaması içimizi acıtıyor. Artık kadın cinayetlerinin son bulmasını istiyorum. Hiçbir kadın böyle ölmeyi hak etmiyor" diye konuştu.

Kılınan cenaze namazının ardından genç kadının cenazesi, Toros Mezarlığı'nda toprağa verildi.

 

 

 

 

Türk-Rus heyetlerinin İdlib görüşmesi sona erdiDışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Suriye Özel Temsilcisi Alexander Lavrentiev ve Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Verşinin başkanlığında, İdlib'deki duruma ilişkin Ankara'da yapılan heyetler arası görüşmeler sona erdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber