Geri Dön
GündemEski sevgili buluşmasındaki cinayete 4 müebbet istendi

Eski sevgili buluşmasındaki cinayete 4 müebbet istendi

İstanbul Bağcılar’da eski sevgilisiyle parka konuşmaya giden Ali Tulgaroğlu'nun (51) silahla ateş edilerek öldürülmesi ve Kadir Arslan'ın (37) da silahla yaralanmasına ilişkin, hazırlanan iddianamede, 4 şüphelinin ayrı ayrı müebbet hapsi istendi.

Eski sevgili buluşmasındaki cinayete 4 müebbet istendi

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianameye göre 25 Haziran 2021 tarihinde Bağcılar'da meydana gelen olay şöyle oldu: Gece vakti Nurgül Aydın ve Özlem Demirel arkadaşlarıyla parkta oturararak sohbet etti. Bu sırada Nurgül Aydın'ı eski sevgilisi Ali Tulgaroğlu, cep telefonundan aradı ve ikili aralarında tartışmaya başladı. Bu sırada Özlem Demirel, Nurgül Aydın'ın elinden telefonu alarak Ali Tulgaroğlu ile tartıştı, ikili birbirine telefonda hakaret etti. Yaşanan tartışmanın ardından 10 dakika sonra Ali Tulgaroğlu, Nurgül Aydın'ı tekrar aradı ve "Yarım saate kadar geliyorum, neredesiniz?" diye sordu.  Nurgül Aydın da bulundukları yeri söyledi,  Ali Tulgaroğlu da "Zaman azaldı, geliyorum" dedi. Nurgül Aydın'ın da  Ali Tulgaroğlu'na "Emanetle mi geliyorsun?" diye sordu. Ali Tulgaroğlu da  "Ben doluyum, siz boş olmayın" şeklinde cevap verdi. Özlem Demirel de Nurgül Aydın'ın bilgisi dahilinde Aziz Öztürk'ü arayarak yardım istedi. Aziz Öztürk de yanında Cemal Açan ile araçla birlikte parka geldi. Cemal Açan banka oturdu, bu sırada Ali Tulgaroğlu ile Kadir Arslan da parka geldi. Ali Tulgaroğlu, eski sevgilisi Nurgül Aydın ile tokalaşmak istedi, Nurgül ise istemedi. İkili aralarında tartışmaya başladı. Cemal Açan da belinden çıkardığı silahla Ali Tulgaroğlu'nun bacaklarına, sonrada boyun kısmına doğru, ardından da Kadir Arslan'a doğru defalarca ateş etti. Silahlı saldırıda Kadir Arslan yaralanırken, Ali Tulgaroğlu ise hayatını kaybetti.

MAKTULDE 4 ADET MERMİ GİRİŞ YARASI TESPİT EDİLDİ

Adli Tıp Kurumu hazırladığı raporda, maktulün vücudunda toplam 4 adet mermi giriş yarası tespit edildiği, müşteki Kadir Arslan'ın ise yaşamını tehlikeye sokacak, organlarından ve duyularından birisinin işlevini yitirmesi niteliğinde yaralanmış olduğu belirtildi.

4 ŞÜPHELİNİN MÜEBBET HAPSİ İSTENDİ

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, tutuklu şüpheli Cemal Açan'ın "Kasten öldürme" suçundan müebbet hapsi ile "Neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama" ve "Ruhsatsız silah bulundurma" suçlarından 6 yıldan 12 yıla kadar hapsi istendi. Şüpheliler Nurgül Aydın ile diğer tutuklu şüpheliler Aziz Öztürk ve Özlem Demirel'in ise "Kasten öldürmeye azmettirme" ve "Neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralamaya azmettirme" suçlarından ayrı ayrı müebbet ve  5 yıldan 9'ar yıla kadar hapisleri talep edildi. İddianame kabul edildi, şüpheliler önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

 

 

 

 

 

 

Yürek kaldırmaz! 3 kardeşin acı sonu
İşgal planı sızdı! Şok harita
Kapanma geri mi geliyor? İlk veriler paylaşıldı
Ülke ihtiyacının yüzde 40'ını karşılayacak! Bugün açılıyor
İkiz gibi! Gerçek Çizmeli Kedi bulundu, internet yıkıldı
Hazar Ergüçlü ile Onur Ünlü evleniyor mu?
Olası NATO üyeliği savaş sebebi! Büyük gerginlik
1200 metreye kadar menzili var! 'Siz görmeden o görüyor'
Yaptığı iş herkesi şaşırtıyor! 'Babamdan devraldım'
2 milyonluk pırlantayı sahibine teslim etti, beklemediği tepkiyle karşılaştı
Feyyaz Uçar, Sergen Yalçın'ı yerden yere vurdu!
Ordu'da araba çalıp yola çıktılar! 3 çocuktan haber var
Fenerbahçe'den tarihi transfer teklifi! Dünyanın en pahalısı
Clooney milyonları elinin tersiyle itti! Bir günde 35 milyon dolar kazanç
Robot süpürge tercihinde 5 önemli adım

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler