Geri Dön
GündemEskişehir, Bilecik ve Afyonkarahisar'da bayram namazı saat kaçta kılınacak? İşte 2020 bayram namazı vakitleri...

Eskişehir, Bilecik ve Afyonkarahisar'da bayram namazı saat kaçta kılınacak? İşte 2020 bayram namazı vakitleri...

Ramazan Bayramı için geri sayım yapılıyor. Corona virüs nedeniyle bu sene camilerde bayram namazı kılınmayacak. Evlerde namaz kılacak olanlar bayran namazı saatlerini araştırmaya başladılar. Peki Eskişehir, Bilecik ve Afyonkarahisar'da bayram namazı saat kaçta kılınacak?

Eskişehir, Bilecik ve Afyonkarahisar'da bayram namazı saat kaçta kılınacak? İşte 2020 bayram namazı vakitleri...

On bir ayın sultanı Ramazan ayı biterken Ramazan Bayramı için hazırlıklıklar yapılıyor. Corona virüsten dolayı camilerde bayram namazı kılınamayacak ama bayram namazı saatinde vatandaşların evlerinde duha namazı kılabileceği tavsiyesi Diyanet'ten gelmişti. Peki Eskişehir, Bilecik ve Afyonkarahisar'da bayram namazı saat kaçta kılınacak?

Eskişehir bayram namazı vakti: 06:10

Bilecik bayram namazı vakti: 06:11

Afyonkarahisar bayram namazı vakti: 06:12

İL İL NAMAZ VAKİTLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!

DUHA NAMAZI NASIL KILINIR?

İşrak veya duhâ namazı; güneşin doğup ufukta beş derece (bir mızrak boyu) yükselmesi ile kerâhet vakti çıktıktan sonra yani güneşin doğuşundan yaklaşık 40-50 dakika sonra ilk kuşluk vaktinde kılınır. Bir hadis-i kutsîde bu namazın faziletine işaretle şöyle buyurulur: “Ey Âdemoğlu, gününün ilk vakitlerinde benim için dört rekât nafile kılmaktan acizlik gösterme ki, günün sonunda seni korumayı tekeffül edeyim.” (Ebû Dâvûd, Tatavvu’, 12)

Hadis kaynaklarında çokça teşvik edilen duhâ (kuşluk) namazı; dört, sekiz ve on iki rekât olarak kılınabilir (Müslim, Salâtü’l-müsâfirîn, 78-83). En az iki rekât olarak kılınabileceği de söylenmiştir. Bu namazda iki rekâtta bir selam vermek daha sevaptır. Ancak dört rekâtta bir de selam verilebilir (Tahtâvî, Hâşiye, s. 395).

Bakan Koca'dan aşı açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Uğur Şahin ile gerçekleştirdiği görüşmede Haziran ayı için 30 milyon doz BioNTech aşısı sözü verildiğini belirtti. Bakan Koca, "Biz opsiyonel olarak 30 milyona gelecek şekilde anlaşma yapmıştık. Uğur Hoca, Türkiye'ye aşı gönderme konusunda büyük gayret sarf ediyor. 'Haziran ayı için 30 milyon doz aşıyı şimdiden söz verebilirsin' dediler." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet