Geri Dön
GündemEskişehir’de Ceren’e işkence

Eskişehir’de Ceren’e işkence

Ali İsmail Korkmaz’ın dövüldüğü gecenin yıldönümünde yine Eskişehir’de üniversite öğrencisi Ceren Ünver, kaçırılarak bayılana kadar dövüldü. Emniyet, ‘Araştırıyoruz’ açıklaması yaptı

Eskişehir’de Ceren’e işkence

Eskişehir’de üniversite öğrencisi Ceren Ünver’in kimliği belirsiz kişilerce kaçırılması ve ıssız bir yerde bayılana kadar dövülmesi tedirginlik yarattı. Eskişehir Emniyeti, olayın sivil polislerce gerçekleştirildiği iddialarına ilişkin açıklama yaparak faillerin arandığını duyurdu. Arkadaşları ise, Ünver’in Gezi eylemlerinde de yer alan Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) üyesi olması ve olayın Ali İsmail Korkmaz’ın dövülmesinin yıldönümünde yaşanması nedeniyle yaşananları “gözdağı” olarak nitelendirdi.
Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Ceren Ünver, 1 Haziran gecesi 00.30’da çalıştığı kafeden çıkıp arkadaşlarıyla yemek yediğini söyleyerek olayı şöyle anlattı:

‘Arabadan inen 4 kişi kaçırdı ’
“Yemek yediğimiz yerde arka masamızda sivil polislerin oturduğunu arkadaşlarım daha sonrasında söyledi. Fakat olayla ilgilerinin olup olmadığını bilemiyorum. Yemekten çıktığımda tahminen saat gece biri geçiyordu. Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampusu’nun Eczacılık kapısından çıkıp eve doğru döndükten sonra rengini, modelini göremediğim bir araç yanıma yaklaşarak önümü kesti. Dört kişi çıkıp üzerime çullandı. Beni arabaya bindirdiler. Arka-orta koltuğa oturtup kafamı bacağımın arasına sıkıştırarak hiçbir şey söylemeden bir süre gittikten sonra bir an dışarı çıkıp dördü birden vurmaya başladılar.”

‘Ayağını denk al’ diyerek dövdüler
Issız bir tarlada dövüldüğünü, kaçıranlardan birinin sopalı olduğunu belirten Ünver, tokat ve tekme ile darp edildiğini söyledi. Ünver, “‘Geçmişini biliyoruz, ayağını denk al, bu sana ikinci uyarımız’ diyerek tehditler yağdırdılar. Vücudumun ve yüzümün çeşitli yerlerine darbeler aldım. En son hatırladığım ense köküme inen sopa darbesiydi. Kendime geldiğimde oturduğum apartmanın giriş katında bulunuyordum. Bir süre sonra eve gelen arkadaşlarım beni Yunus Emre Devlet Hastanesi’ne götürdü” diye konuştu

Eskişehir’de Ceren’e işkence

Ceren Ünver’e yapılan işkence doktor raporuyla belgelendi

‘Gözdağı veriyorlar’
Ünver’in arkadaşları ise saldırının geçen yıl Gezi eylemleri sırasında Ali İsmail Korkmaz’ın polisler ve sivil saldırganlarca öldüresiye dövüldüğü gecenin yıldönümüne denk geldiğine dikkati çekti. Ünver’in arkadaşları, “Bize göre bu bir gözdağıdır. 1 Mayıs öncesi, aynı kadın arkadaşımız bir sivil polisin tehdidine maruz kalmıştı. Son hafta içerisinde 2 arkadaşımız aleni bir şekilde kırmızı bir araç tarafından takip edilmişti” dedi.

Soruşturma başlatıldı
Olayla ilgili darp raporu alan Ünver, savcılığa suç duyurusunda da bulundu. Ünver’in daha önce de sivil polislerce tehdit edildiği iddiası ile saldırganların döverken, “Bu sana ikinci uyarımız” dediği iddiaları sosyal medyada tartışılınca Eskişehir Emniyeti de bir açıklama yaptı. Açıklamada, Ünver’in kimler tarafından darp edildiği yönünde çok yönlü soruşturmanın devam ettiği belirtildi. Açıklamada “Şahsın müracaatında kendisini polislerin dövdüğüne dair beyanı olmadığı gibi böyle bir konuya dair bir bulgu, müracaat, şüphe ve iddia edildiği gibi darp sırasında telsiz sesi vesaire yönünde bir bilgi de bulunmamakta olup, kendisini darp edenlerin ortaya çıkarılması çalışmaları sürmektedir” denildi

İran uyruklu mimar kadını dakikalarca darbettiSosyal medyada bir kullanıcı, annesi ve kendisinin 2 yıldır şiddete ve tehdite maruz kaldığını öne sürüp, darp görüntüleri paylaştı. Görüntülerde bir kadını tokat ve tekmelerle darp eden saldırganın, "Seni öldürsem de ben ceza yemem. Haberin olsun. Alacağım ceza en fazla 3-5 ay. Her şeyi göze alıyorum" sözleri dikkat çekti. Adana Valiliği, sosyal medyada yer alan görüntülerde şiddete uğrayan kadın hakkında "Önleyici tedbir kararı" uygulandığını, gözaltına alınan eşinin çıkarıldığı adli mercilerce tutuklandığını bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet