Geri Dön

Evlilik vaadiyle dolandırılan kızın akılalmaz oyunu! 'Babam beni taciz etti'

Evlilik vaadiyle kandırılan genç kadın sevdiği adam için binlerce lira kredi çekti. Ancak dolandırıldığını anlayınca babasının tepkisinden korktuğu için kız kardeşi ile bir plan yaptı. Yaptıkları akılalmaz oyunun ardından aile perişan oldu baba ise tutuklandı. Pişman olan kız kardeşler ise intihara kalkıştı.

Evlilik vaadiyle dolandırılan kızın akılalmaz oyunu! 'Babam beni taciz etti'

Evlilik vaadiyle kandırıldı, Binlerce liralık kredi çekti. Hem kendi hayatını hem ailesinin hayatını kabusa çevirdi. CNN TÜRK Muhabiri Tugay Saday’ın haberlerine göre, dolandırılan kadın "Benim yaklaşık üç sene önce bir ilişkim vardı. Beni evlenme vaadiyle kandırıyordu. Benim adıma kredi çekti. Yetmedi ablamın adına kredi çekti. O yetmedi annemin adına kredi çekti. Sonradan ortadan yok oldu" dedi.

Genç kadın ve ailesi, binlerce liralık borç bataklığına saplandı. Taksitleri ödeyemeyince de evlerine haciz tebligatları gelmeye başladı. Ancak durumu babalarına anlatamadılar. Dolandırılan kadının kardeşi babalarından korkularını, "Babamın yapısı çok sinirli, çok öfkeli. Hani arkadaş seçimimize, gezmemize, dolaşmamıza karışan bir insandır. Yeri geldi mi sokakta bile döver bizi" ifadeleriyle anlattı.

Evlilik vaadiyle dolandırılan kızın akılalmaz oyunu Babam beni taciz etti

İki kardeş korktukları babalarından kurtulmak için plan yaptılar. Babalarının kendilerini taciz ettiğini söyleyerek şikayetçi oldular. Kızlarının şikayeti üzerine baba gözaltına alındı. Başına gelenleri polis merkezinde öğrendi. İnkar etti, ancak kızlarının planı tuttu ve baba hapse girdi.

Dolandırılan kadın, "Babam bana yıllarca cinsellik uyguluyor gibisinden gösterdik. Ama öyle bir şey olmadığını biz de Allah da biliyor zaten. Babam bunu öğrenirse beni öldürür yani. Öldürür korkusundan, aileme zarar gelmesin diye onların da bir borç durumu var benim gibi. Ondan ötürü biz böyle bir şeye başvurduk. Baya bir kötü olduk. Hani vicdanım rahatsız. Bir yalan attım ortaya. İyi hissetmedim kendimi, ifademi geri çektim. Babamın böyle bir şey olmadığı halde böyle bir şeyi nasıl yaptığıma kızıyorum. Ben babamı istiyorum" diye konuştu.

Yapılan duruşmada babanın tutuklu halinin devamına karar verildi. Bunun üzerine genç kadın bileklerini keserek intihar girişiminde bulundu. Yapılan müdahaleler sonucu hayata tutundu.

Evlilik vaadiyle dolandırılan kızın akılalmaz oyunu Babam beni taciz etti

Konu hakkında konuşan Avukat Hilal Karabulut da "Dosyanın gidişatı evlilik vaadiyle kandırılan kız çocuğunun kurduğu plandan ibaret. Bu plan sonucu babalarına iftira atmış. 4 aydır tutuklanmalarına sebebiyet vermiş. Oluşturdukları iftira suçunun farkındalar. Bundan dolayı vicdan azabı da çekiyorlar" dedi.

 

20 kilometrelik kovalamacanın ardından ekip aracına çarptıKayseri'nin Talas ilçesinde dur ihtarına uymayan sürücünün otomobili yaklaşık 20 kilometrelik kovalamacanın ardından ekip aracına çarptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet