Geri Dön

Fakirlik yüzünden üniversiteye veda

TBMM’de siyasi partilerin grup toplantılarına katılan vatandaşlardan çoğunun ‘çocuklarını okutamadıkları için yardım istemek’ amacıyla milletvekillerinin kapısını çaldığı belirtildi.

Fakirlik yüzünden üniversiteye veda

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, artan talepler üzerine Başbakan Yıldırım’a yönelttiği soru önergesinde, “2011-2017 döneminde ekonomik ve diğer nedenlerle üniversiteden kaydını sildiren veya donduran öğrenci sayısı nedir?” dedi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın verdiği yanıtta, “2011-2017 arasında üniversitelerden kaydını sildiren veya donduran öğrenci sayısının 826 bin 59, yeniden öğrenim hayatına başlayan öğrenci sayısının (örgün öğretim, açık ve uzaktan öğretim) 403 bin 902 olduğu belirtilmektedir” denildi. Milliyet’e konuşan Tanrıkulu şunları söyledi: “Bu kadar çok öğrencinin üniversiteden ayrılması düşündürücü. Üniversiteye girmenin bu kadar zor olduğu bir dönemde, öğrencilerin eğitimden ayrılması, yoksulluğun, ekonomik ve siyasi nedenlerin baskı yarattığını ortaya koyuyor. Fırsat eşitsizliği giderilmeli.”

Drift yapıp kaçtı, polis aracına çarptıTekirdağ'ın Çorlu ilçesinde drift yaptıktan sonra kaçan ve dur ihtarına uymayan otomobil sürücüsü, kovalamaca sırasında polis aracına çaptı. Kazanın ardından yakalanan otomobildeki 2 kişi gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet