Geri Dön

‘Fare Kapanı’ operasyonu kapsamında eski başkan da aranıyor

ÖZEL Yetkili Cumhuriyet Savcısı Murat Gök’ün talimatıyla gerçekleştirilen Alaçatı Belediyesi’ne yönelik ‘Fare Kapanı Operasyonu’nda gözaltı sayısı 61'e yükseldi. Alaçatı Belediye eski Başkanı Remzi Özen de operasyon kapsamında aranırken, gözaltına alınanlardan Manisa Celal Bayar Üniversitesi öğretim üyesi Prof.Dr. Celalettin Kozanoğlu'nun evinde 2 tabanca ve 3 bine yakın mermi bulundu. Prof. Dr. Celalettin Kozanoğlu'nun milli sörfçü Bora Kozanoğlu'nun babası olduğu belirtildi.


Alaçatı Belediyesi'ne dün sabah gerçekleştirilen operasyonda ilk aşamada gözaltına alınan 55 kişiden sonra devam eden operasyonda gözaltı sayısı 61'e ulaştı. Gözaltına alınan Alaçatı Belediye Başkanı CHP'li Muhittin Dalgıç, 2 başkan yardımcısı, 6 meclis üyesi, Prof. Dr. Celalettin Kozanoğlu, Alaçatı Spor Kulübü Başkanı C.Ç., işadamı M.B., imar müdürü E.Ç., zabıta amiri F.A., Alaçatı'da üzerinde çok sayıda sörf okulu, turistik tesisle eğlence tesislerinin bulunduğu arazinin sahibi E.K. beldedeki bir bankanın şube müdürü A.Y., otel sahipleri, müteahhitler sorgu için Buca Kırıklar Jandarma Komutanlığı'na götürüldü.


Milli sörfçü Bora Kozanoğlu'nun babası olan Celal Bayar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Celal Kozanoğlu'nun İzmir'deki evinde yapılan aramada 2 tabanca ve 3 binin üzerinde mermi ele geçirildi. Tabancaların ruhsatlı olup olmadığının araştırıldığını bildirildi.


Aslen Karadenizli olan ve 1970'li yıllarda beldeye gelip şu anda sahildeki çok sayıda turistik tesisin bulunduğu arazileri alan işadamı E.K.'nin belediye ve ihalelerle ilişkisinin araştırıldığı öğrenildi.
Operasyon kapsamında Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç’ın evinden alınan çok sayıda CD jandarma özel ekipleri tarafından incelenmeye başlandı. Alaçatı’da gerçekleştirilen operasyon kapsamında arananlar arasında Alaçatı eski Belediye Başkanı Remzi Özen’in de bulunduğu ortaya çıktı. Daha önce de cezaevine giren Özen'in görevde olduğu dönemle ilgili bazı ihalelerin mercek altına alındığı belirtildi. Jandarma operasyon kapsamında Remzi Özen’in, evine ve işyerine baskın yaptı ama bulamadı.

BÜROKRATIN MİLYON DOLARLIK VİLLASI


Operasyon kapsamında geçmiş yıllarda İzmir Valiliği’nde üst düzey yönetici olarak görev yapan, şu anda başka bir görev yürüten bürokratın Alaçatı'da değeri 1 milyon doları bulan villasıyla ilgili de soruşturma başlatıldığı öğrenildi. Gözaltındaki banka şube müdürü A.Y.’nin, Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç’la yaptığı telefon görüşmelerinde, belediye ihalelerine müdahale ettiği, aracılık yapıp komisyon aldığı iddia edildi.
Teşekkül halinde ihaleye fesat karıştırmak, rüşvet, tehdit, haksız kazanç elde etmek iddialarıyla gözaltına alınan zanlılar sorgularının tamamlanmasının ardından İzmir'de adliyeye çıkarılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kovid-19 aşısı olduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kovid-19 aşısı yaptırdıErdoğan, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısının ardından Ankara Şehir Hastanesine geldi.Burada Kovid-19 aşısı yaptıran Erdoğan'a MKYK üyeleri de eşlik etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet