Geri Dön

Ferhat Tanrıkulu'nun katillerine ömür boyu hapis cezası

Ağrı'da Ferhat Tanrıkulu'nu kullanılmayan bir evde domuz bağı ile öldüren zanlılar ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde 28 Şubat 2015 günü, karısı ile yasak aşk yaşadığını düşündüğü Ferhat Tanrıkulu'nu kullanılmayan bir evde domuz bağı ile özel yaptırılan tabut şeklindeki sandığa koyarak üzerini toprakla kapatan, çıkmaması için de üzerine çekyat konularak öldüren Ferdi T. ile kayıbiraderi Abubekir D. ve kuzeni Hüseyin K. hakkında karar verildi.

Doğubayazıt Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasında Ferdi T. 'canavar hisle veya eziyet çektirerek kasten adam öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet, 'silahla tehdit ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma' suçlarından 11 yıl hapis cezasına mahkum edildi.

Hüseyin K. ve Abubekir D. ise ağırlaştırılmış ömür boyu ile 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Türkiye'nin günlük corona virüs tablosu ( 21 Eylül 2020)Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosunu açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 112 bin 942 covid-19 testi yapıldı, 1743 kişiye hastalık tanısı konuldu. Son 24 saatte 68 kişi covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti, ağır hasta sayısı 1491 oldu. Son 24 saatte 1202 kişinin covid-19 tedavisinin tamamlanmasıyla iyileşenlerin sayısı 268 bin 435'e yükseldi. Bakan Koca yaptığı değerlendirmede ağır hasta sayısına dikkat çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber