Geri Dön
Gündem‘FETÖ’cüler ABD bayrağı öpüyor’

‘FETÖ’cüler ABD bayrağı öpüyor’

Başbakan Yıldırım, “Milleti dinle, imanla aldatmaya çalışan FETÖ’cüler, şimdi Amerikan bayrağını öpüyorlar. Kiliselerden medet umuyorlar” dedi. Yıldırım, Kürtlerin tek sorununun da PKK olduğunu söyledi

‘FETÖ’cüler ABD bayrağı öpüyor’

Başbakan Binali Yıldırım, Anadolu Ajansı’nın ABD’deki FETÖ üyelerinin ABD bayrağını öpüp kilisede toplanmalarına ilişkin haberine dikkat çekerek, “O milleti dinle imanla aldatmaya çalışan FETÖ’cüler, şimdi Amerikan bayrağını öpüyorlar. Bunların gerçek kimliği ortaya çıktı. Kilisede toplanıp dua ediyorlar, kiliselerden medet umuyorlar. Yıllarca Müslüman’ın parasını, pulunu, hayrını, hasenatını, toplaya toplaya günün birinde döndü geldiler, silah olarak, tank olarak bu milletin üzerine mermiler, yağdırdılar. Alçak bunlar alçak” ifadelerini kullandı.

Seçim çalışmalarını İstanbul’da sürdüren Yıldırım, ilk konuşmasını Sultanbeyli’de yaptı. Ardından Sancaktepe Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde kanaat önderleri ve STK temsilcileriyle buluşan Yıldırım, terörle mücadelenin kararlı şekilde süreceğini belirtti.

‘PKK sorunu var’

Bazı emperyalistlerin Türkiye’nin güneyinde bir terör devleti kurmak istediklerini belirten Yıldırım, “Bunu da Kürt kardeşlerimizin kanı üzerinden yapmak istiyorlar. Burada açıkça söylüyorum. Kürtler, Türkler, Lazlar, Çerkezler, Romanlar da 72 millet, biz bin yıldır beraber yaşadık. Bir olduk, savaşlarda yurdumuzu beraber savunduk. Barışta beraber kucaklaştık. Bizi birbirimize düşürebilirler mi? O halde bırakın. Size mi kaldı Kürtlere devlet kurmak. Kürtlerin devleti var. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. Türklerin bayrağı var. Ay yıldızlı şanlı bayrağımızdır. Onun için Kürt kardeşlerim bu oyunlara lütfen gelmeyin. Kürtlerin tek sorunu var, o da PKK’dır. PKK bölücü terör örgütünden başka Kürtlerin bir sorunu yoktur.”

‘Başlarına yıkarız’

PKK ile mücadelede kararlılık mesajları veren Yıldırım, “Nasıl Afrin’de kafalarını ezdiysek, nasıl Fırat Kalkanı’nda aynı şeyi yaptıysak, şimdi de Kandil’i de başlarına yıkacağız. Bir daha bu alçakların milletimize zarar vermemesi için ne gerekiyorsa her türlü tedbiri alacağız” diye konuştu.

‘İnce Osmangazi Köprüsü’nden geçiyor’

Üsküdar-Ümraniye metrosunu açtıklarını, Çekmeköy metrosunun da ağustosta hizmete gireceğini belirten Yıldırım, “Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden İstanbul içinde ikinci bağlantıyı Sultanbeyli’den yaptık. Muharrem İnce, eskiden Körfez’i dolana dolana gidiyordu, dolandıkça başı dolanıyordu. Şimdi İnce, bizim yaptıklarımıza karşı çıkıyor diyor ki; ‘Köprü pahalı.’ Kardeşim en pahalı hizmet olmayan hizmettir. Köprü olmazsa ne yapacaksın?. İzmit’e gideceksin, Gölcük’e gideceksin, dolanacaksın, 3 saatte Yalova’ya gideceksin. Şimdi Yalova’dan atlıyorsun AK Parti’nin yaptırdığı köprüden Sultanbeyli’ye 40 dakikada geliyorsun. Kullanırken ses yok, siyaset yaparken, ‘Pahalı, niye yaptınız, niye ettiniz?’ Olur mu böyle bir şey” dedi.

‘Çok vahim bir hadise’

Başbakan Binali Yıldırım, Ümraniye’de Alemdar Caddesi’nde vatandaşlarla beraber iftar yaptı. Yıldırım, Suruç’taki saldırıya ilişkin, “Bu vahim bir hadisedir. Sebebi ne olursa olsun hiçbir şey insan hayatından daha değerli değildir” dedi.

‘FETÖ’cüler ABD bayrağı öpüyor’

Yıldırım, daha sonra TRT Haber’de katıldığı programda Suruç’ta AK Partililere yönelik saldırıyla ilgili bir soru üzerine, Suruç’ta hiç de hazzetmedikleri bir olayın yaşandığını belirterek, milletvekilleri İbrahim Halil Yıldız’ın Suruç’ta seçim çalışmaları esnasında bir iş yerinde kardeşleriyle beraber silahlı saldırıya uğradığını söyledi. Olayda Yıldız’ın kardeşi ile orada bulunan 2 kişinin hayatını kaybettiğini aktaran Yıldırım, “Toplam 9 kişi yaralı, yaralıların bir kısmı Gaziantep’te, bir kısmı Ankara’ya nakledildi. İlçede durum gergin. Tabii emniyet elemanlarımız, valimiz, kaymakam, olayları yatıştırmak için gerekli gayreti gösteriyorlar. Şu anda kontrol altına alınmış durumda.” diye konuştu.

Yıldırım, böyle bir olayın olmasını katiyetle tasvip etmediklerini belirterek, sebebi ne olursa olsun, zorla kanla seçimin kazanılamayacağını söyledi.

Seçimin demokrasi, insanların iradelerini hür bir şekilde sandığa yansıtması demek olduğunu ifade eden Yıldırım, şunları kaydetti:

“Faillerin veya zanlıların, PKK sempatizanı olduğu yönünde polislerin kayıtları, tespitleri var. Olayın üzerine gidiliyor, kurgulanmış bir olay mıdır, o anda mı gelişmiştir. Tabii İçişleri Bakanımızın daha önce planlanmış bir olay olduğu yönünde açıklamaları var. Bunlar da dikkate alındığında olay bütün boyutlarıyla ele alınacak, incelenecek. Milletvekilimizi aradım, başsağlığı diledim. Tabii teeniyle, sükunetle hareket etmek lazım. Şartlar ne olursa olsun bir demokrasi şölenini büyük bir husumete, kavgaya dönüştürmemek lazım.”

OHAL konusunda da Yıldırım, “Temmuz’un 17’si veya 18’i bitmiş oluyor, tekrar uzatılmayacağını düşünüyorum” dedi. İSTANBUL AA

Marketin önüne bırakılan bisikleti böyle çaldıOsmaniye'de bir kişinin alışveriş için geldiği marketin önüne bıraktığı bisikleti çalan T.D., yakalandı. Bisikleti tanımadığı bir kişiye sattığını söyleyen T.D., adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet