Geri Dön
GündemPeş peşe FETÖ operasyonları! Çok sayıda gözaltı kararı verildi

Peş peşe FETÖ operasyonları! Çok sayıda gözaltı kararı verildi

İstanbul'da FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne yönelik soruşturma kapsamında sabah 07.30'da 10 adrese yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 6 şüpheli gözaltına alındı. Öte yandan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturmalar kapsamında da haklarında beyan, SGK kaydı, Bank Asya kaydı şeklinde deliller bulunan ve bylock yazışma programını kullandıkları tespit edilen 9 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Peş peşe FETÖ operasyonları! Çok sayıda gözaltı kararı verildi

Alınan bilgiye göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ/PDY’ye yönelik yürütülen dokuz ayrı soruşturma kapsamında harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, örgüt üyelerinin faaliyetlerine karşı geniş çaplı çalışma başlattı.

Söz konusu soruşturma kapsamında bu sabah operasyonun düğmesine basıldı. Aralarında kapatılan askeri okul öğrencisi, mühendis, daha önce kamudan ihraç edilmiş öğretmen ve hala aktif olarak görev yapan öğretmenlerin de aralarında bulunduğu 10 şüphelinin yakalanması için yapılan baskınlarda çok sayıda zanlının gözaltına alındığı belirtildi.

Adreslerdeki aramalarda çok sayıda örgütsel dokümana da el konulduğu kaydedilirken, yakalanan şüphelilerin emniyete götürüldüğü ve operasyonların sürdüğü aktarıldı.

6 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Operasyon kapsamında aralarında kapatılan askeri okul öğrencisi, mühendis ve ihraç-aktif öğretmenler olduğu belirlenen 10 şüpheliye yönelik düzenlenen operasyonda 6 şüpheli gözaltına alındı. 4 şüpheliyi yakalama çalışmalarının sürdüğü bildirildi. Gözaltına alınan şüpheliler sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

9 ŞÜPHELİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturmalar kapsamında; örgüt hiyerarşisi içerisinde ev abiliği, bölge talebe mesulü, büyük bölge sorumlusu, esnaf sorumlusu gibi çeşitli konumlarda görev alan, haklarında beyan, SGK kaydı, Bank Asya kaydı şeklinde deliller bulunan ve bylock yazışma programını kullandıkları tespit edilen 9 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.