Geri Dön
GündemFETÖ’nün 19 imamı daha yakalandı

FETÖ’nün 19 imamı daha yakalandı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde terör örgütü FETÖ/PDY’nin yapılanmasına yönelik İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince sürdürülen çalışmalarda, Bylock kullanıcısı olarak yakalanıp gözaltına alınan örgüt üyelerinin itirafları ve verdikleri bilgiler doğrultusunda örgüt içerisinde yönetici konumunda bulunan 25 isim belirlenip takibe alındı.

FETÖ’nün 19 imamı daha yakalandı

 

Önceki gün aralarında İstanbul, Bursa, Ankara gibi büyükşehirlerin bulunduğu yedi ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda, aralarında TSK’dan Emniyet ve Kredi Yurtlar Kurumu’na kadar değişik kamu kurumlarından ihraç edilen eski kamu görevlilerinin bulunduğu 19 örgüt yöneticisi gözaltına alındı. Gözaltına alınan örgüt yöneticileri arasında örgütün “Alevi yapılanması İstanbul İmamı” Haydar Uludağ ile “Balgat İmamı” avukat Aykut İsmail Bicoğlu’nun örgüt içerisinde başı çeken imamlardan olduğu öğrenildi. Aynı zamanda örgütün Ankara himmet toplantılarının organizatörü olduğu öğrenilen avukat Bicoğlu’nun yanı sıra Emniyet mahrem imamlarından Ali Osman Özen, TSK mahrem imamlarından Cengiz Çakıcı ile örgüt içerisinde abla konumunda bulunan Sarıyer yapılanması ve izdivaç sorumlusu Şenay Fatma Ulundaş ile “Uludağ Üniversitesi abla yapılanması” sorumlusu eski YURTKUR Müdür Yardımcısı Meryem Algül’ün de gözaltına alınan örgüt yöneticilerinden oldukları öğrenildi. Altı şüphelinin ise arandığı öğrenildi.

Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-5 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet