Geri Dön
GündemFETÖ'nün Meksika imamı Osman Karaca hakim karşısında

FETÖ'nün Meksika imamı Osman Karaca hakim karşısında

Milli İstihbarat Teşkilatınca (MİT) yurt dışında düzenlenen operasyonda yakalanarak Türkiye'ye getirilen Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Meksika imamı Osman Karaca, "Uluslararası casusluk yapma", "Silahlı terör örgütü kurma veya yönetme" suçlarından 26 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle yargılandığı davada hakim karşısına çıktı. Suçlamaları reddeden Karaca, "Silah, örgüt, casusluk gibi konularda hiçbir ilgim ve alakam yoktur" dedi.

FETÖ'nün Meksika imamı Osman Karaca hakim karşısında

İstanbul 29. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 3'üncü celsesi görülen duruşmada, sanık Osman Karaca ve avukatı hazır bulundu. Sanık Karaca savunmasında, "Hiçbir terör örgütü ile ilişkim yoktur ve hiçbir ülke adına veya aleyhine casusluk yapmadım. Silah, örgüt, casusluk gibi konularda hiçbir ilgim ve alakam yoktur. Bu suçlamaları kabul etmiyorum" dedi.

25 yıldır eğitimci olduğunu söyleyen ve Bylock hesabının olmadığını belirten Osman Karaca, "Birikimlerimi faizsiz bankacılık sisteminden dolayı Bank Asya'yı değerlendirmekteydim. 25 yıldan beri yurt dışında olmama rağmen herhangi bir soruşturmaya konu olmadım. Bu yaşıma kadar suçlama, mahkeme, gözaltı ve tutukluluk nedir, bilmiyordum. Trafik cezam bile yoktur. Ülkemizi ve milletimizi utandıracak herhangi bir davranışım olmamıştır. Bütün hayatım yaşadığım ülkelerin kanunların çerçevesindedir" dedi.

TUTUKLULUK DEVAM

Mahkeme heyeti, sanık Osman Karaca'nın Bylock kimlik ve tespit değerlendirilme tutanağının olup olmadığı hususuyla ilgili Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğünden (KOM) sorulmasına ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşma ertelendi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Küçükçekmece’de uyuşturucu operasyonu; 32 gözaltıKüçükçekmece'de Torbacı olarak tabir edilen sokakta uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyon düzenlendi. 32 şüpheliye yönelik 25 adrese düzenlenen baskınlarda 32 kişi yakalandı. Adreslerde yapılan aramalarda çok miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler