Geri Dön
GündemFilipinler’de Türk gezgin mahsur kaldı

Filipinler’de Türk gezgin mahsur kaldı

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde yaşayan tüccarlık yapan Zeki Ayzeren, 20 Kasım 2019 tarihinde gittiği Filipinler’de mahsur kaldı.

EREN AKA Milliyet

 

Salgına Filipinler’de yakalanan Ayzeren, uçuşların iptal edilmesiyle Mindanao adasındaki Surigao Del Norte kentinde mahsur kaldı.

Filipinler’de Türk gezgin mahsur kaldı

Bulunduğu bölgede sokağa çıkma yasağı ilan edilen Ayzeren, yaklaşık 6 aydır bir pansiyonda kalıyor.

Filipinler’de Türk gezgin mahsur kaldı

Parası bittiği için sokağa atılma endişesi yaşayan Ayzeren, Türkiye’ye dönebilmek için yardım istiyor.

Kaldığı oda için aylık 7.000 Filipin Pesosu (939 TL) ödediğini Belirten Ayzeren, “Yerel yönetim 5 günde bir 5 kilo pirinç yardımı yapıyor. Son param da tükendi. Artik ne kira ödeyecek ne de yiyecek alacak param yok. Zor durumdayım. Devlet yetkililerinden Türkiye’ye dönmek için yardım talep ediyorum” dedi.

'Evin önünde neden durdunuz' diyen aile saldırıya uğradı!Burdur’da Veli Tural (37) ve ailesi, motosikletle evin önüne gelen 2 kişiye 'Neden durdunuz, ne yapıyorsunuz?' diye sorunca tartışma çıktı. Tartışmanın ardından bölgeden ayrılan 2 kişi, bir süre sonra kalabalık bir grupla gelip Veli Tural (37) ile babası, annesi, kardeşi ve yeğenini darbetti. Güvenlik kamerasına da yansıyan olayla ilgili Tural, "Bizi linç ettiler, saldırdılar. Savunmak için kendimizi eve kilitledik" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet