Geri Dön
GündemFIPRESCI Uçan Süpürge’de

FIPRESCI Uçan Süpürge’de

Uluslararası Sinema Yazarları Federasyonu’nun (FIPRESCI) jüri göndererek ödül verdiği dünyadaki tek kadın filmleri festivali olan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, 20 - 23 Mayıs tarihlerinde izleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

FIPRESCI Uçan Süpürge’de

Festival bu yıl, ilk kez 20. yılına özel olarak 20 ilde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yapılacak. Festivalin bu seneki sinema yazarı jüri üyeleri ise Polonya’dan Bartosz Zurawiecki, Hollanda’dan Renata Habets ve Türkiye’den Sevin Okyay. FIPRESCI, her yıl festival programının ‘Her Biri Ayrı Renk’ başlıklı bölümünde gösterilen filmleri değerlendirerek içlerinden birine FIPRESCI Ödülü veriyor.

Çanakkale'de sahiller ve parklar vatandaşlara kapatıldıÇanakkale'de, 100 bin nüfusta görülen vaka sayısı bir haftada 797,34'e yükseldi. Çanakkale'nin, haftalık vaka sayısında Türkiye'de üçüncü sıraya yükselmesinin ardından toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, yeni tedbirler alarak, kentteki sahil bantlarının ve bazı parkların kapanmasına karar verdi. Park ve bahçelerin kapıları kapatıldı, kordon boyuna girişler de konulan demir bariyerlerle önlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet