Geri Dön
GündemFirari FETÖ’cü çatıda yakalandı

Firari FETÖ’cü çatıda yakalandı

İstanbul’da Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) aranan mensuplarına yönelik olarak, örgütün hücreevleri olarak bilinen “gaybubet evleri’”ne düzenlenen operasyonlarda, aranan 30 örgüt mensubu daha gözaltına alındı.

Firari FETÖ’cü çatıda yakalandı

 

FERİT ZENGİN İstanbul - İhraç bir astsubay operasyon sırasında bulunduğu evin çatısına çıkarak kaçmaya çalıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinesinde FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün faaliyetlerinin tespit ve deşifresine yönelik olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü TEM ve İstihbarat Şube ekiplerince yapılan çalışmalarda, firar durumda bulunan şahısların İstanbul genelinde saklanabilecekleri adresler belirlendi. Faal doktor, ihraç öğretmen, polis ve astsubay gibi değişik meslek gruplarına mensup firarilerin  saklandığı ve hücre evi (gaybubet evi) olarak kullandığı değerlendirilen 33 adrese önceki gece yarısı operasyon düzenlendi. Haklarında yakalama kararı bulunan 34 şahıstan 29’u adreslerde gözaltına alınırken, farklı mahkemelerden aranması bulunduğu tespit edilen bir şüpheli şahıs da gözaltına alındı. Basılan bir adreste hakkında yakalama kararı olan ihraç bir astsubay yakalanmamak için  kaldığı gaybubet evinin çatısına çıktı. Firarinin kaçma ve yakalanma anı polis tarafından kameralarla kayıt altına alındı.

Hücre evinden viski çıktı

33 ayrı gaybubet evine yapılan baskınlarda yüklü miktarda dövizle şişelerce şarap ve viski ele geçirildi.

Kendini 'BM savcısı' olarak tanıtınca tutuklandıDenizli'nin Acıpayam İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret edip kendisini Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'ne bağlı Lahey Uluslararası Adalet Divanı'nda savcı olarak tanıtan, yapılan incelemede yalanı ortaya çıkınca gözaltına alınıp, unvan gaspı ve evrakta sahtecilik suçlamasıyla tutuklanan Halil Baki Çelen'in, doğup büyüdüğü Güney Mahallesi’nde şaşkınlık yaşanıyor. Çelen’in mahalleye bazen cübbe giyip gittiği, herkesin de kendisini savcı olarak bildiği belirtildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet